-.Частина VII
МАСОНИ В УКРАЇНІ
Під широким потоком історії течуть приховані підводні течії тасмпих товариств, які часто па глибині визначають зміни, що відбуваються на поверхні.
Артур Едвард Уайт
Порядок на руїнах й
Масонство почало відроджуватися в Україні з 1990 року. Нині в країні діють масонські та псевдомасонські ложі під патронатом Великого Сходу Франції та Великої національної ложі Франції, Великої Британії, Великого Сходу Італії, Мальтійського ордену, ложа "Бней-Бріт", ротарійські клуби тощо.
Сфера діяльності масонів розширювалася за рахунок створення спеціальних легальних клубів й інших організацій, яскравим прикладом яких є клуб "Ротарі інтернешнл". Цей клуб створено як міжнародну масонську ложу американським масоном адвокатом Харрісом ще в 1905 році. Як вважає дослідник масонства Л. Хосс, ротарійський рух — найраціональніша і наймолодша формація масонства. "Ротарі" належать до так званого білого масонства, тобто є об'єднаннями, через які масони мають намір відкрито впливати на суспільство.
Крім "Ротарі", що налічує майже 1 млн членів, діють також закриті масонські клуби — на тих же засадах і мають таку саму мету.
Серед них так звана Національна ложа України (Н. Л. У.) — заснована в 1998 році Великою Ложею Італії. Великий магістр італійської ложі Джуліано ді Бернардо в Одесі посвятив та інав-гурував на майстра Національної ложі України ректора Одеського медичного університету академіка Валерія Запорожана, який вважає своїм "першочерговим завданням згуртувати навколо
232 с
себе ерудованих, духовно багатих людей всієї України і зосередити їхні зусилля на розвитку прогресу заради всього людства".
Проте господарі масонських лож світу, напевно, вважають, що Одеса — не те місто, де робиться політика, і тому в липні було вирішено перенести штаб-квартиру Н. Л. У. з Одеси до Києва. Засновник масонської ложі в Україні пан Запорожан добровільно передав повноваження Великого магістра київському бізнесменові Ігорю Задираці. Як повідомляє газета "Сегодня" (№ 168 від 31.07.01), пан Запорожан планує створити Міжнародну академію освічених "Гармонія життя".
Чому міжнародні масонські та близькі до них організації, як павуки, плетуть своє павутиння навколо молодої незалежної держави? Чи це не та сила, яка робить усе для погіршення економічної ситуації в державі, розвиваючи віртуальну економіку, знижуючи рівень життя, аби український народ поліз у нове ярмо ліберального розвитку, що його нам готує "світовий масонський уряд"?
Наступ нового масонського світового порядку триває. Усе таємне з часом стає явним. Можливо, настала пора вийти з тіні й для українського масонства.
У січні 2001 року газета "Голос України" надрукувала сенсаційний матеріал під назвою "Тамплієрська справа". Багатосерійний "постскриптум" і "Тамплієри взагалі й зокрема в Китаєвому", де Ольга Вауліна розповіла про те, як "священнослужителі та парафіяни виявили на території монастиря орден тамплієрів. І побачили, за словами намісника монастиря архімандрита Прохора, "як нехтують християнські святині". Там же повідомляється, що орден тамплієрів зареєстрований 1999 року Мін'юстом України як міжнародна громадська організація, яка у своєму статуті щиро визнавала, що займатиметься ізотерикою... Та, з'ясувалося, місцеві тамплієри готувалися до презентації ордену, наміченої на Різдво. В офісі вони зробили євроремонт, у підвал провели опалення, збираючись там облаштувати свою церкву для посвячення в лицарі ордену. Намісник монастиря показав нам залишені після орендарів книги ("гностики", "Коран", збірники Блаватської, роман Генрика Сенкевича "Хрестоносці" тощо), а також меч, який
233
належав... заступникові міністра оборони України Володимиру Михтюку, подарунок пріору ордену тамплієрів Олександрові Яблонському. Крім зброї було знайдено ксерокопії документів, на яких стоїть підпис генерала. Вивчивши залишені ксерокопії, адвокат монастиря з'ясувала, що О. Яблонський як посередник укладав торгові оборудки на суму в кілька мільйонів доларів.
"Потрібно ретельно шукати масонів у владних структурах держави. Хай цим займеться СБУ", — заявив на засіданні сесії Верховної Ради України 13-го скликання депутат Борис Олійник.
Чому ж це депутат Олійник вимагає їх шукати, а їх не шукають?
Попри те, що ще в 1723 році в "Книзі статутів" Д. Андерсона було визначено, що масони не повинні займатися політикою, вони досить активно втручаються в політичні процеси різних країн, зокрема й України. Назвемо імена деяких політиків, які були масонами: Робесп'єр, Марат, Гарібальді, Пестель, Керенський, Троцький, Гітлер, Трумен, Піночет, усі президенти Сполучених Штатів Америки та багато інших політиків.
Конспірологи вважають, що тільки в Європі та США до ЗО млн масонів. Вони мають добре організовані структури міжнародного зразка зі своїми ритуалами.
Чого ж хочуть масони, які мають величезні людські ресурси, значний вплив у засобах масової інформації, політиці та економіці, у Службі безпеки України та інших силових структурах?
Більшість дослідників вважає, що ложі перетворилися на клани, які домагаються привілеїв для своїх членів далеко не мирними засобами. Наприклад, в Італії — це спроба перевороту Борге-зе в 1970 році, змова "рози вітрів" генералів Річчі й Нарделла в 1974 році, вбивства фінансистів і масонів Кальві, Сіндони, Пеко-реллі та папи Іоанна Павла І в 1978 році, а також політична криза ложі П-2, що стояла за цими подіями.
Від середини 80-х років лідери масонства поставили завдання змінити імідж руху, активно залучати неофітів, освоювати нові території, ліквідувати національні кордони, встановити контроль з боку елітних корпорацій над економікою більшості країн світу (йдеться про створення світового економічного уряду). Цей план було запропоновано на конференції Великих магістрів у лютому 1985 року під назвою "Проект Соломона П". 234
Починаючи з 1988 року на території СРСР відновлюють свою діяльність масонські організації в Росії, Білорусії, Прибалтиці, Грузії, Вірменії, Україні. Найактивніші — представники масонських систем Великої Британії, Італії, Польщі, США, адепти Opus Dei, Мальтійського ордену, ордену "Бней-Бріт".
З 1991 року відновлюють свою діяльність масонські ложі в Києві, Харкові, Одесі, Львові. На терені Західної України активно діють емісари Великого Сходу Польщі й ордени єзуїтів і Opus Dei, на Півдні і Сході — адепти Великого Сходу Франції, Італії та США. Почали відновлювати свою роботу на території України "Ротарі-клуб", Мальтійський орден, Великий Схід України, "Бней-Бріт" та ін. Члени масонських лож мають великий вплив у парламенті та уряді України.
Окремі експерти вважають, що масонство загрожує новоство-реним країнам Східної Європи. Так, французький конспіролог П'єр де Вільмарест вважає, що "ці люди поволі й таємно наближають винищення національних і культурних цінностей. Вони намагаються все інтернаціоналізувати (глобалізувати) — це ідеологія центрального клубу. Ви не зможете знайти впливових людей в Україні, як і в інших країнах, котрі не були б пов'язані з клубом". А Великий Магістр Великого Сходу Франції Роже Лерой заявив: "Переконаний, що масони століттями відхрещувалися від політики, а насправді займалися нею. Тим самим масони накликали на себе бурю критики. Для чого приховувати, що масони контролюють політичне життя в багатьох країнах".
Як бачимо, попри увесь хаос у державі масонство поступово встановлює свій новий порядок, структуруючи суспільство відповідно до своїх принципів і канонів.
Орден Святого Станіслава
Вплив масонства в нашій державі не можна замовчувати.Проте важливо також з'ясувати питання про те, яку роль відіграють масони у призначеннях в різні державні відомства, що розглядаються як "теплі місця". ,..... .,. „v> кж<„
235
Надзвичайно "популярним" сьогодні серед української псев-доеліти є орден Святого Станіслава, до якого належать переважно керівники владних структур. Членами ордену є керівники Служби безпеки України, Генеральної прокуратури, Міністерства оборони, Податкової адміністрації, міністри та чиновники Кабінету Міністрів, депутати Верховної Ради України.
Ніщо так не підриває довіру громадян до державних органів, як усвідомлення того, що окремі керівники відомств і державні службовці — члени таємних товариств, метою яких, зокрема, є також допомога один одному в просуванні службовими щаблями.
Ієрархія масонства потребує від своїх членів жорсткої дисципліни та підпорядкування. Чи зможе виконувати свої службові обов'язки керівник Служби безпеки України чи міністр оборони України, якщо Великий Капітул ордену Святого Станіслава вимагатиме від них дій, що межують зі зрадою своєму народові? Хто відповість на це запитання?
Історія ордену Святого Станіслава сягає початку XVIII ст.: "... Син Велислава з роду Тужина й Богни з роду Новіна Станіслав, який замолоду присвятив життя Богові, 1701 року став єпископом Краківським. Король Польщі Болеслав II Сміливий провадив безупинні війни, що виснажували країну, і єпископ Станіслав став одним із виразників народного невдоволення. У 1709 році його схопили і з волі кор