Вскрытие замка входной двери vskrytie-zamkov39.ru.
Лекція (т.6.1) Організація і проведення рятувальних та інших невідкладних робіт на ОГД у НС
Вступ.
Цивільна оборона в дійсний час. вдосконалюючи форми та методи діяльності, здійснює в основному підготовку по завданням мирного часу. Основні принципи ЦО України закладені в Законі та Концепції ЦО України.
ЦО України - це система спеціально створених органів управління сил і засобів для організації та здійснення заходів для забезпечення безпеки населення у випадку виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру. ЦО України створюється як складова частина загальної оборони України І державної системи попередження надзвичайних ситуацій та дій у випадку їх виникнення.
1-е навчальне питання. Перелік і характеристика основних рятувальних та інших невідкладних робіт при ліквідації аварій, катастроф і стихійних лих.
Проведення РІНР при ліквідації аварій, катастроф, стихійних лих є одним із основних завдань ЦО.
Метою проведення РІНР в районах аварій, катастроф і стихійних лих є рятування людей і надання медичної допомоги ураженим; локалізація аварій і усунення пошкоджень, які перешкоджають веденню рятувальних робіт; створення умов для наступ-ного проведення відновлювальних робіт на ОГД.
Основними принципами, які забезпечують успішне виконання робіт по рятуванню уражених в районі ліквідації аварій, катастроф і стихійних лих являються :
1. Швидкість розгортання сил і засобів для проведення рятувальних робіт.
З цією метою всі формування ЦО і перш за все рятувальні, аварійно-технічні, притипо-жежні, медичні негайно приступають до рятування уражених. Роботи починаються навіть в тих випадках, коли немає повних даних розвідки. Першими включаються до рятувальних робіт формування, які прибули на ОГД в першу зміну. Потім темп ведення робіт нарощуєть-ся за рахунок вводу наступних змін і, якщо необхідно, формувань сільської місцевості.
2. Рятування уражених у найкоротші строки. Воно забезпечується тим, щоформування, які прибули на об'єкт, негайно приступають до робіт, діють рішуче,швидко, виявляя при цьому Ініціативу. Необхідно прагнути у перші три-чотири годинипісля аварії подати повітря в завалені або пошкоджені сховища; у перші 12-14 годинпотрібно надати першу медичну допомогу основній масі уражених; закінчити основнірятувальні роботи до кінця першої доби. Тому роботи ведуться безперервно (вдень івночі), з великим напруженням сил та при високих темпах.
Використання сил і засобів на головних (основних) ділянках території містаоб'єк-та. де можуть знаходитися основні маси уражених, що потрапили до тяжких умов.Таке використання сил та засобів передбачається для надання допомоги великійкількості уражених і досягнення максимальних результатів.
Роботи в районі НС ведуться з широким використанням засобів механізації ітіль-ки при їх відсутності - вручну. Необхідно прийняти усі міри, щоб технічні засобибули підтягнуті до місця роботи і забезпечені паливом, так як тільки при максимальномувикористанні техніки можливо проведення великого об'єму робіт в короткі терміни.
Формування (підрозділи) ЦО використовуються в районі НС з урахуванням їхспеціальності, з тим щоб кожне формування могло виконувати звичні для нього робо-