Психологічний портрет
підприємця
























1) Соціально-психологічні: психологічна компетентність; управлінська культу-ра; розум; культура ділового спілкування; прагнення до лідерства і влади; уміння керувати своєю поведінкою і регулювати свій психічний стан; колегіальність: толе-рантність; оптимізм; екстравертність (спрямованість зусиль, енергії на зовніш-ній світ); уміння керувати конфліктами; чітко висловлювати свої думки та публіч-но виступати; інтелектуальність; здатність оптимізувати соціально-психологіч-ний клімат у колективі, створювати психо-логічний комфорт; емоційна стійкість та стресостійкість; почуття гумору; уміння створювати та підтри-мувати свій імідж тощо.
Моральні: патріотизм; національна свідомість; державницька позиція; інтелі-гентність; людяність; порядність; почуття обов'язку; громадянська позиція; го-товність допомагати людям; чесність; повага до гідності людей тощо.
Завдання підприємців. Окрім менеджера, в ринковій економіці надзвичайно важ-ливу роль відіграє ще одна ключова фігура — підприємець. Підприємництво за своєю сутністю є основним механізмом здійснення структурних змін в економіці, забезпе-чення економічного зростання, формування заново створеного капіталу, забезпечен-ня результативної інноваційної та інвестиційної діяльності тощо.
Підприємець — людина, яка готова йти на ризик, нововведення. новаторство, зміни в організації: регулює процес створення нового; несе фінансову, моральну та соціальну відповідальність; отримує грошовий дохід та задоволення від досягнень; розвиває власну справу і із засадах вкладення додаткових фінансових коштів (своїх та позичених) і залучення матеріальних цінностей.