Бізнес-гра “Моя справа”.
Мета уроку: узагальнити знання учнів з даної теми, розвивати світогляд учнів з підприємницької діяльності на прикладах світового значення, України та місцевих; розіграти ситуацію по організації власної справи та участі в процесі виробництва.
Обладнання уроку: таблиці з розвитку підприємництва в Комсомольську. Матеріали для гри: папір, клей, ножиці, маркер, степлер.
Хід уроку
Вступне слово вчителя. Підприємницька діяльність – складний і творчий шлях становлення особистості в світі економіки. Завдання полягає в необхідності систематизувати знання з даної теми , спробувати створити власну справу та взяти участь у процесі виробництва.
Повторення вивченого за тестами.
Основні поняття:
рада директорів;
корпорація;
дивіденди;
підприємець;
франчайза;
товариство;
етика бізнесу;
одноосібне володіння;
акціонери.
Спробуємо з’ясувати, на скільки важливим для Вас, учнів 11 класу, є створення власної компанії? Чому?
(Учні обґрунтовують свої відповіді. Вони будуть різними, але в кожній з них закладена ціль життя, майбутнє особистості).
Загальні висновки. Майбутнє кожного із присутніх знаходиться у
власних руках та залежить від багатьох обставин.
Звідки можна почерпнути інформацію про те, як вести справу? (Повідомлення й думки учнів).
навчальні програми;
навчання в роботі;
роль сім’ї.
Де в нашому місті можна дізнатися про основні аспекти підприємницької діяльності?
(Відповідь учениці, яка відвідує бізнес-клас, керівником якого є голова спілки підприємців м.Комсомольська Кузьмін Л.В.)
Які знання потрібні для того, щоб зайнятися малим бізнесом?
(Відповідь учня за підручником “Прикладна економіка” “Джуніор Ечівмент Україна”.)
Чи гарантованою, в плані прибутку, є діяльність підприємців? /Повідомлення учнів/.
Які є форми організації бізнесу? /Робота за підручником “Прикладна економіка” ст. 58-62/
Успішні бізнесмени. Хто вони? /Робота учнів за матеріалами світового та українського досвіду розвитку підприємства, а також відомого досвіду місцевих підприємств/.
Стів Джобс і Віліям Гейтс живуть за сотні миль один від одного, але в них є багато спільного. Обоє народилися 1956 року. Обоє стали піонерами в розробці персональних комп’ютерів. І обоє стали мультимільйонерами, коли їм ще не виповнилося й 30 років.
Прикладом успішного підприємництва в Україні можна назвати діяльність корпорації “Проун”. Створена у 1988 році. Почала діяльність як мале підприємництво приватної форми власності. Займалася будівельними роботами, в рік створення нараховувала 15 осіб. Найбільш перспективним напрямом стало виробництво м’яких меблів. У 1997 році корпорація “Проун” вийшла на третє місце в Україні з виробництва м’яких меблів. Перспективами для корпорації є зарубіжні ринки.
Рекламне агентство “РУБІКОН” було створене в м.Комсомольську у 1999 році, засновник – Сергій Олексійович Діхтяр, він же є його директором.
Назва рекламного агентства походить із Стародавнього Риму. Рубікон – це річка на півночі Італії, яку перейшов, як кордон, Юлій Цезар. Афоризм “перейти Рубікон” означає відкрити нову якість, створити щось нове.
В агентстві працює 6 чоловік: директор, монтажник, зварник і три художники-дизайнери. Додатково наймаються робітники необхідної професії для виконання певних робіт.
Список послуг РА “РУБІКОН”:
реклама в засобах масової інформації;
виготовлення зовнішньої реклами: щити, вітрини, вивіски;
світлова реклама;
поліграфія;
телереклама;
ексклюзивне розміщення реклами в м.Комсомольську (на центральному міському ринку; в салонах автобусів АТП-15347; на опорах освітлення)
План директора на майбутнє: створити рекламне агентство повного циклу.
Вчитель. Ми разом з вами прийшли до висновку, що хотіли б відкрити власну справу, вирішили, що існує ряд проблем, труднощів, але їх можна подолати. Чи готові Ви, звертаючи увагу на риси характеру, стати підприємцем?
(Робота за “Збіркою завдань та вправ для учнів з курсу “Прикладна економіка” Джуніор Ечівмент Україна ст. 53)
Аналіз результатів.
Вчитель. Рекламний агент студентської фірми “Екон” пропонує свої послуги. /Виступ рекламного агента/.
Вчитель. Кожен спробував організувати власну фірму. А чи зможете Ви працювати виробниками певного продукту? /Учням пропонується матеріал для виробництва, один робочий день в 4 хв. І самостійна організація виробництва блокнотів/.
Підсумок уроку:
виставлення оцінок за тестові завдання;
короткий аналіз підприємницької діяльності в світі, України, місті;
підведення підсумків гри.