СНІД І ШЛУНКОВО-КИШКОВІ ХВОРОБИ ТА ЗАХВОРЮВАННЯ ПЕЧІНКИ

Майже половина нагинаючи проявів синдрома придбаним імунодефіцитом (СНІД) проходить на легені.Близько 85% всіх легеневих інфекцій при СНІДі представляє собою пневмонію. Хворі скаржаться на довготривалий (6-8 тижнів) період задишки і сухого кашлю, таким хворим трудно зробити глибокий вдох.
При лікуванні застосують ко-тримоксазол 20 мл на 1 кг ваги тіла, розведени 1:25 фіз. розчині. У 80% хворих розвивається побічні ефекти, частіше тошнота, висипка.
Профілактика: застосовують прохлорперазин.
Після першого епізоду пневмонії виживає 70% хворих.
По даним статистики середня подовженість життя після цього приблизно 9 місяців.
Саркома Капоші
Вскриття показує, що у більшість хворих з саркомою Короші були легеневі пораженя. Такі хворі страдають від кашлю, задишки і кровохарканням.
Діагностичні процедури
Рентгенографія грудної клітки
Рентгенографічна картина при пневмонії показує помутніння, пізніше розвивається дифузне симетричне затемнення. На ранніх стадіях захворювання рентгенограма може бути в нормі.
При саркомі Копаші можливо обширні зміни, як правило вузлового типу.
Бронхоскопія – процедура, яка рідко може привести до ускладнення в виді кровотечі або пневмоторокса. Як правило бронхоскопію проводять для постанови заключного діагнозу. Бронхоскопіст повинен надіти маску, окуляри, рукавички і захисний костюм.
Шлунково-кишечні і печінкові захворювання.
Загрудинний дискомфорт – дизорагія.
Кондидоз в ротовій порожнині може бути безсимптомним. Сам собою ротовий кандидоз – це не СНІД. Канадида – поширений збудник харчової інфекції. Кандидні бляшки можна виявити, дати пацієнту барій, найбільш ефективний метод ендоскопії з біопсіно і посівом.
Діарея порушення всмоктування, зменшення ваги.
Пронос – симптом у людей з хронічною інфекцією.
Криптоспоридії – найбільш часті виділені патогени, які визивають діарею. Попадаючи в організм імунокомпетентного чоловіка, вони визивають короткотривалий пронос, який супроводжується значними болями, і з великою втратою солей.
Герпевіруси – циталигановірус і вірус простого Гермеса можуть визвати фекальні або дифузні.
тракту від рота до ануса. Вірус Гермеса частіше всього викликає шкірно-мулозні пораження в верхньому і нижньому відділах.
Діагноз ставиться на основі біопсії і посіву.
Гепатит і холестаз.
Гепатит у хворих СНІДом може супроводжуватись лихоманкою, болями в животі, гететомегалією. Якщо по даних УЗД жовчні протоки не розширені, то ігально біопсія виявляє грануламетозний гепатит.
В останній час були описані безгомінний холецистит і залангіт. Описані також аномалії форми і розщеплення протоків підшлункової залози.
Неоплазія і інші паталогічні зміни.
Шлунково-кишковий тракт – одна із систем внутрішніх он-в. Найбільш часто пораження саркомрою Капрі. Приблизно 40% хворих досліджених шляхом верхніх і нижніх гастроінтестинальної ендоскопії виявлено вогнища пораження. Виявлені пораження в ротовій порожнині, глотці, шлунку, 12-палої, тонкої і прямої кишки. Ускладнення: кровотеча або діарел клінічною рентгенологічною колтиною.
У хворих з персистектною генералізованою лімфаденопатією з проявленням СНІДу можливе утв-ня лімфоми. Пухлини мають В-клітинні походження, які значно скоригують строк життя. Недавно описана лейкоплакія утворює сірувато-білі пораженя, як правило по бокових сторонах язика. Її викликає вірус Еештейна-Барра.
Погано піддаються лікуванню анолгенітальні бородавки проблема з якими стикаються мужчини-гомосексуалісти.