Порівняльна таблиця Закону України „Про внесення змін до Лісового кодексу України
Чинна редакція
Пропонована редакція

Стаття 3. Поняття про ліс. Функції і значення лісів України
Після 1 абзацу статті 3 доповнити визначенням термінів у значенні:

Ліс-це сукупність землі, рослинності, в якій
Ліс - це земля, у розумінні Закону -

домінують дерева та чагарники, тварин і
земельні ділянки, вкриті лісовою

мікроорганізмів та інших природних
рослинністю або тимчасово її позбавлені,

компонентів, що в своєму розвитку
але призначені для вирощування деревини

взаємопов'язані, впливають один на одного
як основного продукту (товару) в

і на навколишнє середовище.
сукупності з чагарниками, тваринами,


мікроорганізмами та іншими природними


компонентами, що в своєму розвитку


біологічно взаємопов'язані, впливають один


на одного та на навколишнє середовище,


створюють лісові екосистеми. До лісів


включають земельні угіддя, що мають


площу 0,5 га і більше, вкриті лісовою


рослинністю, яка досягає чи може досягти у


зрілому віці 5 м і більше. До лісів


відносяться також ділянки з молодим


природним чи штучним (культури,


плантації) поновленням, якщо воно


спрямоване на повернення їх до складу


лісів. До лісів також включають:


розсадники та насіннєві фруктові сади, що


входять до інтегрованої частини лісових


ділянок; лісові дороги, очищені від


рослинності смуги землі - протипожежні


розриви, просіки; інші невеликі відкриті


ділянки в нутрі лісу (заболочені ділянки,


водоймища, річки, місця для стоянки


транспорту та ін.); ліси у національних


парках та в інших об’єктах природно -


заповідного фонду; ліси на землях оборони;


захисні насадження, полезахисні та


снігозахисні лісосмуги вздовж


автомобільних доріг та залізниць, які мають


ширину більше 20 м і площу понад 0,5


гектара.


Ліс, що вживається тільки в однині


це деревина, яка виготовляється із зрубаних


дерев та використовується як промислова


сировина, будівельний, енергетичний та


інший матеріал. Кореневе "ліс" у значенні


цього терміну визначає прикметники і


входить за змістом до складних слів,


пов'язаних з вирощуванням, охороною,


захистом та використанням земельних ресурсів лісогосподарського призначення. За екологічним змістом є природним ресурсом, що належить Українському народові. За економічним - є продукцією державного значення, що реалізується на користь держави (народу) у вигляді лісосічного фонду.
Ліс України є національним багатством, із-за кліматичних умов по території країни розповсюджені нерівномірно, що визначає їх різні функції, соціально-екологічну значимість і економічне спрямування лісівництва - від переважно екологічного (водоохоронного, захисного, санітарно-гігієнічного, оздоровчого, рекреаційного), культурно-виховного до переважно економічного, лісопромислового. Усі ліси України підлягають обліку, організації в них суб'єктами підприємницької діяльності впорядкованого ведення лісового господарства з урахуванням регіональних особливостей соціально-економічного розвитку та ринкових засад.
Інші лісові площі - це землі, вкриті лісовою рослинністю, що не входять до облікової категорії „ліси", тобто які мають менше розповсюдження за площею, або в зрілому віці не досягають висоти 5 м і не створюють само регульованих лісових
Землі лісового фонду - облікова категорія земельних ресурсів, що включає земельні ділянки, вкриті лісовою рослинністю, або тимчасово її позбавлені, але призначені для вирощування товарної деревини, що має споживчий попит на ринку лісових матеріалів, або служать для виконання соціально-економічних, екологічних та інших функцій. Землі лісового фонду - домінантна частина площі лісів. Не входять: розсадники та насіннєві фруктові сади, що входять до інтегрованої частини лісових ділянок; лісові дороги,


лісових екосистем, виконують допоміжні функції щодо захисту грунтів від водної і вітрової ерозії, чи за своїми грунтово-типологічними умовами не здатні для створення реально лісових екосистем. Їх площа обмежується точністю картографічних матеріалів з урахуванням їх масштабу, як правило, починаючи з 0,1 гектара.
Землі лісового фонду – облікова категорія земельних ресурсів, що включає земельні дільянки, вкриті лісовою рослінністю, або тимчасово її позбавлені, але призначені для вирощування товарної деревини, що має споживчий попит на ринку лісових матеріалів, або служать для виконання соціально-економічних, екологічних та інших функцій. Землі лісового фонду – домінантна частина площі лісів. Не входять: розсадники та насіннєві фруктові сади, що входять до інтегрованої частини лісових ділянок; лісові дороги, очищені від рослинності смуги землі-протипожежні розриви, просіки; інші невеличкі відкриті ділянки в середині лісу (заболочені ділянки, водоймища, річки, мясця для стоянки транспорту та ін.).
Дерево стан - сукупність дерев, що утворюють ліси, відмежована в той чи інший спосіб від інших сукупностей за відповідними лісівничо-таксаційними показниками і за господарським призначенням.

Стаття 4. Землі лісового фонду України
Перший і другий абзаци викласти в редакції
Усі ліси на території України становлять її лісовий фонд.
До лісового фонду належать також земельні ділянки, не вкриті лісовою рослинністю, але надані для потреб лісового господарства.
До земель лісового Фонду України включають земельні ділянки, вкриті лісовою рослинністю або тимчасово її позбавлені, але призначені для вирощування товарної деревини, що має споживчий попит на ринку лісових матеріалів, або служать для виконання соціально-економічних, екологічних та інших функцій.


Стаття 7. Лісові ресурси
Третій абзац викласти в редакції
До лісових ресурсів державного значення належать деревина від рубок головного користування і живиця.
До лісових ресурсів державного значення належить товарна деревина, тобто така, що за основними таксаційними показниками має споживчу вартість і ринковий попит з боку промислових підприємств і населення, яка може бути вилученою із лісонасаджень екологічно безпечними способами без шкоди для дерево станів і лісових екосистем.


Стаття 88 Основні права і обов’язки лісової охорони
Доповнити новим абзацом (першим) такого змісту
Службові особи державної лісової охорони діють з дотриманням принципу несумісності реалізації функцій державного управління щодо використання, охорони, захисту і відновлення лісів із здійсненням заготівлі деревини шляхом головного користування і переробки отриманих при цьому лісових матеріалів.


5. Стаття 89. Плата за використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду
Спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду для потреб мисливського господарства, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей та проведення науково-дослідних робіт є платними.
Плата справляється за встановленими таксами або у вигляді орендної плати чи доходу, одержаного від реалізації лісових ресурсів на конкурсних умовах.
Користування лісовими ресурсами та користування земельними ділянками лісового фонду для потреб мисливського господарства, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей та проведення науково-дослідних робіт є платними.
Плата за лісові ресурси державного значення встановлюється виключно Законами України з урахуванням ринкових засад розвитку національної економіки.