Висновки до 2 розділу
Будь-яке підприємство перебуває і функціонує у середовищі. Загальне зовнішнє середовище формують фактори непрямої дії, які впливають на підприємство не безпосередньо, а через певні механізми і відносини.
Існує безліч факторів загального зовнішнього середовища, що можуть впливати на діяльність підприємства. Вони можуть діяти як у взаємодії один з одним, та і окремо. Це такі фактори як економічне, політичне, технологічне, правове, соціальне та екологічне.
Операційне зовнішнє середовище – його формують фактори прямої дії, які безпосередньо впливають на діяльність підприємства і залежать від цієї діяльності. Підприємство залежить від зовнішнього світу у відношенні забезпечення сировиною, матеріалами, енергією, а також від споживачів виготовлених товарів чи послуг.
Внутрішнє середовище підприємства – це сукупність факторів, які формують його довгострокову привабливість і перебувають під безпосереднім контролем керівників та персоналу підприємства.
Господарська діяльність аналізується за його головними функціональними елементами, до яких відносять виробництва, фінансів, маркетингу, персоналу та організації управління.
Процес виробництва на будь-якому підприємстві здійснюється при певній взаємодії трьох визначальних його чинників: персоналу (робочої сили), засобів праці та предметів праці. Використовуючи наявні засоби виробництва, персонал продукує суспільно корисну продукцію або робить виробничі і побутові послуги. Це означає, що, з одного боку, мають місце витрати живої і уречевленої праці, а з другого, - результати виробництва. Останні залежать від масштабів застосовуваних засобів виробництва, кадрового потенціалу та рівня їх використання.