РНР-СЦЕНАРІЇ В ТІЛІ HTML-ДОКУМЕНТІВ
Ми тільки що розглянули структуру РНР-програми, і можна було б перейти до розгляду змінних. Проте РНР-сценарії можна записувати і по-іншому. Щоб ви зайвий раз не перегортали книгу, нагадаю текст сценарію first.php:
<?
echo "<html><body><hl>";
echo "Hello $my_name";
echo "</hl></body></html>";?>
Цей же сценарій можна записати так:
<html><body><hl>
<? echo "Hello $my_name"; ?>
</hl></body></html>
Здивовані? Звичайний HTML-код коректно обробляється інтерпретатором, тому у вас не буде помилок при виконанні цього сценарію.
Давайте розберемося, як правильно включати HTML-код до складу вашого сценарію. Якщо PHP зустрічає дужки <? ?>, то він вважає, що вони містять РНР-код і намагається виконати його. Все, що знаходиться за межами дужок, вважається простим текстом і передається браузеру без всяких змін. Ось невеликий приклад:
<html><body>
<? if ($REMOTE_ADDR=="127.0.0.1") {?>
<hl>Локальний комп’ютер !</hl>
<? } else { ?>
<hl> Привіт гість! </hl> <? } ?> </html></body>
Якщо IР-адрес віддаленого комп'ютера рівний 127.0.0.1, ми виводимо HTML-код "<H1>Локальний комп’ютер</hl>" без використання оператора echo. Інакше, ми виводимо інше повідомлення — "<H1>Привіт гість!</hl>". Таким чином, теги <hl> і </hl> сприймаються і виводяться як звичайний текст, а не як htmtl-теги заголовка.
Примітка.
У приведеному прикладі був використаний умовний оператор if, який дозволяє виконувати певні умови залежно від істинності або помилковості умови. Після умови указується дія, яку слід виконувати у разі його істинності, а після слова else — у разі помилковості.
При включенні HTML-коду у ваші сценарії будьте уважні, тому що легко заплутатися. Взагалі я рекомендую виводити HTML-код тільки за допомогою echo.
КОМЕНТАРІ В РНР-СЦЕНАРІЯХ
Дуже важливий елемент будь-якої програми — це коментарі. Коментарі в РНР можуть бути трьох типів:
# Це коментар
// Це теж коментар
/*
А це
довгий багаторядковий
коментар
*/
Я вважаю за краще використовувати коментарі другого і третього типу. Хоча який з них використовувати — справа смаку.