КРУ виявили порушення на Городенківщині, що завдали збитків на більш ніж 140 тис. грн.
Як повідомляє прес-служба КРУ в Івано-Франківській області, плановою ревізією складання і виконання бюджету Городницької сільської ради Городенківського району, за період з 1 листопада 2008 р. по 30 вересня 2011 р. виявлено порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 141,51 тис.грн.
Водночас, на відміну від порушень встановлених в більшості інших об'єктів контролю, в даній сільській раді порушення в основному пов'язані з недоотриманням працівниками заробітної плати через неприйняття сільського бюджету на 2011 рік.
Зокрема, ревізією правильності встановлення та нарахування посадових окладів, надбавок та доплат працівникам установ сільської ради встановлено, що за наявності табелів обліку робочого часу працівників установ Городницької сільської ради за січень-червень 2011 року, тобто документів, що підтверджують відпрацювання робочого часу, заробітна плата їм не нараховувалась та не виплачувалась, зокрема за вказаний період вони недоотримали заробітної плати в сумі 100,5 тис. грн., а також індексації в сумі 10,9 тис.грн.
Індексацію заробітної плати в 2010 році проводили тільки для працівників апарату виконкому сільської ради, а от працівники інших установ сільської ради (2 будинків культури та дитячого дошкільного закладу) недоотримали індексацію і в 2010 році на суму 9,5 тис.грн.
Недоотримав належних виплат і колишній секретар сільської ради, який не працевлаштований за попереднім місцем роботи, зокрема йому не нарахована та не виплачена середня заробітна плата за 6 місяців, з розрахунку тієї, яку він одержував на виборній посаді у раді, в сумі 11,7 тис.грн. та не виплачена грошова компенсація за всі не використані дні щорічної відпустки, що привело до недоотримання ще 1,3 тис.грн.
За допущені порушення на сільського голову та головного бухгалтера складено протоколи про адміністративне правопорушення – порушення законодавства з фінансових питань – за ч. 2 ст. 164–2 КУпАП.
За результатами ревізії керівнику об'єкта контролю направлено обов'язкові вимоги щодо усунення порушень, за наслідками ревізії проінформовано прокуратуру Городенківського району.
У Корецькій РДА на Рівненщині КРУ виявило порушень на майже 400 тисяч гривень
Ревізори КРУ в Рівненській області провели планову ревізію дотримання вимог бюджетного законодавства Корецькою районною державною адміністрацією і виявили порушень фінансової дисципліни, що призвели до втрат, майже на 400 тисяч гривень.
Серед найбільших порушень, які виявили ревізори, – без відповідного рішення сесії районної ради в квітні 2008 року Корецькою районною державною адміністрацією по авізо безкоштовно передано на баланс Веснянської сільської ради закінчений будівництвом підвідний газопровід від с. Морозівка до центру с. Весняне балансовою вартістю 296,4 тисячі гривень, побудований за рахунок співфінансування з Рівненського обласного бюджету та Корецького районного бюджету.КРУ виявили порушень на 427 тисяч у освітян Корецької РДАРевізори виявили також факти нецільового використання коштів. Зокрема, 95 тисяч гривень, отриманих в грудні 2010 року як субвенція Рівненського обласного бюджету Корецькому районному бюджету на експлуатаційне утримання доріг загального користування місцевого значення, було спрямовано на забезпечення власної фінансово-господарської діяльності – заробітну плату та придбання обладнання.
За результатами ревізії на двох посадових осіб складено протоколи про адміністративні правопорушення. Керівнику установи направлено вимоги про усунення порушень.Про виявлені порушення проінформовано прокуратуру Рівненської області.
КРУ виявила порушення в хлібінспекції
Фахівці КРУ у Вінницькій області під час ревізії Вінницької обласної державної хлібної інспекції виявили порушення, які призвели до втрат фінансових ресурсів на суму понад 756 тис. грн.
Про це повідомляє прес-служба КРУ у Вінницькій області.
Зокрема, протягом 2008-2010 рр. установою виплачено із загального фонду державного бюджету понад 695 тис. грн. заробітної плати працівникам, які безпосередньо надавали платні послуги, а отже, відповідно до законодавства повинні були отримувати зарплату за рахунок коштів, отриманих від надання зазначених послуг.
Через надання послуг з інспектування хлібопродуктів без здійснення суб’єктами господарювання 100% попередньої оплати їх вартості, як того вимагає законодавство, спеціальний фонд Вінницької обласної державної хлібної інспекції недоотримав близько 44 тис. грн. Крім того, бухгалтерська служба незаконно виплатила працівникам установи майже 17 тис. грн. премій.
За недотримання вимог фінансово-бюджетного законодавства щодо трьох посадових осіб Вінницької обласної державної хлібної інспекції складені протоколи про адміністративне правопорушення. Матеріали ревізії передані до правоохоронних органів. Забезпечено відшкодування виявлених порушень у повному обсязі.
КРУ виявило порушення в Одеському морському порту на 1,1 млрд гривень
Контрольно-ревізійне управління в Одеській області за участю працівників Державної фінансової інспекції в 1 кварталі провели ревізію фінансово-господарської діяльності Одеського морського торгового порту і встановили порушення, допущені за період 2009-2010 років, на 1,084 млрд гривень.
Як повідомили сьогодні, 11 серпня, в Держфінінспекції, ревізія встановила фінансові порушення і недостачі на загальну суму 1,084 млрд гривень, з яких порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів, склали 914,7 млн гривень.
Ревізія встановила, що в обхід законодавства керівництво порту віддало в оренду 71 портовий кран з 84 наявних стивідорним компаніям, які фактично одноосібно використовують причали разом з інфраструктурою.
"Портом фактично передано в користування майно, яке відповідно до законодавства має загальнодержавне значення і тому не може бути об'єктом оренди, чим порушена стаття 235 Цивільного кодексу і статей 2 і 5 закону Про оренду державного та комунального майна", - зазначають в Держфінінспекції.
У відомстві наголошують, що порт через цю передачу кранів стивідорним компаніям в 2009-2010 роках недоотримав доходів на загальну суму 902,8 млн гривень.
Крім того, повідомляється, що ревізія встановила порушення в тендерних процедурах закупівлі товарів на суму 96,5 млн  гривень, з яких порушення, що призвели до втрат, склали 1,9 млн гривень.
У повідомленні вказано і ряд інших порушень портом.
"Порушення були допущені з вини начальника порту, головного інженера, головного механіка та головного бухгалтера порту", - додали в Держфінінспекції.
Раніше юридичний департамент Одеського морського торгового порту звернувся в Одеський адміністративний суд з проханням визнати недійсним акт КРУ в Одеській області про порушення керівництва порту.
Нагадаємо, Микола Павлюк був затриманий у Києві 22 липня. Через три дні Центральний суд міста Сімферополя звільнив його з Сімферопольського ІТУ, однак наступного дня він був затриманий за рішенням слідчого прокуратури Автономної Республіки Крим за підозрою в скоєнні посадового злочину.
Пізніше, 4 серпня, вказаний вище суд прийнявши до відома аргументи омбудсмана і адвокатів, визнав затримання Павлюка незаконним і знову звільнив його з-під варти. У той же день слідчий кримської прокуратури порушив нову кримінальну справу проти Павлюка, якого затримали і доставили до Сімферопольського ІТУ.
Після цього 6 серпня Центральний суд міста Сімферополя знову звільнив Павлюка, проте він відразу ж був затриманий у новій кримінальній справі. Павлюк є начальником Одеського морпорту з 1985 року. У 2000 році йому було присвоєно звання Героя України.
ГоловКРУ виявило порушення у місцевої влади на 2,4 млрд грн
Головне контрольно-ревізійне управління виявило порушень з розпорядження коштів місцевих бюджетів на понад 2,4 мільярди гривень. Про це повідомив директор Департаменту інспектування органів державної влади ГоловКРУ Ігор Нікола, повідомляє прес-служба уряду.
У 2010 році КРУ провело ревізії бюджетів 10 областей (Вінницької, Волинської, Кіровоградської, Львівської, Луганської, Тернопільської, Хмельницької, Чернігівської, Івано-Франківської, Чернівецької) та АР Крим.
Загальна сума порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, становить понад 900 мільйонів гривень (37,2% від загальної суми виявлених порушень).
Сума порушень, що не призвели до втрат, - 1,5 мільярдів гривень.
Раніше повідомлялось, що Контрольно-ревізійна служба України (КРУ) виявила порушення закону і порядку використання публічних фінансів на суму 93 млрд грн (близько 12 млрд доларів) за період 2008-2009 рр і перший квартал 2010 року.
"Аудит використання публічних фінансів Україні у 2008-2009 роках та першому кварталі 2010 року, проведений спеціальною службою контролю за дотриманням законності бюджетних операцій - Контрольно-ревізійним управлінням, що несе юридичну відповідальність за результати такого аудиту, засвідчив безпрецедентні зловживання з державними фінансами на суму 93 млрд гривень (близько 12 мільярдів доларів)", - йдеться в повідомленні КРУ.
За перевірками КРУ відкрито 32 кримінальні справи
За сім місяців 2011 року органи Державної контрольно-ревізійної служби в області виявили фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на 52,1 млн. грн., втрат бюджетів усіх рівнів — на 3,1 млн. грн., недоотримання фінансових ресурсів — на 6,3 млн. грн. Про це інформує офіційний сайт Волинської ОДА.
Завдяки вжитим заходам, забезпечено відшкодування та поновлення втрат державних ресурсів на загальну суму 23,7 млн. грн., або 38,5%.
Для притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили фінансові порушення, до правоохоронних органів передано 84 ревізійних матеріали, за якими відкрито 32 кримінальні справи.
За матеріалами ревізій, за якими не забезпечено повне відшкодування втрат державних ресурсів, управлінням подано до суду сім позовів на суму 2,1 млн. грн. й ініційовано 87 позовів перед органами прокуратури й об’єктами контролю на понад мільйон гривень щодо відшкодування винними завданих збитків. За порушення фінансової дисципліни до адмінвідповідальності притягнуто 449 посадових осіб. Передано до суду 57 протоколів про адмінправопорушення та 26 протоколів за порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 81 посадову особу, до матеріальної — 45.
Рахункова палата виявила порушення
Київська міська держадміністрація порушила законодавство при виконанні Програми забезпечення виконання Києвом функцій столиці на 2008 рік і неефективно витратила кошти на виконання програми у розмірі 161,8 млн грн, констатують у Рахунковій палаті.
Згідно з висновками Рахункової палати, Програма щодо забезпечення виконання Києвом функцій столиці на 2008 рік не відповідає визначеним Законом України Про державні цільові програми нормам: не розроблений паспорт, не визначені конкретні кінцеві результати, не призначений державний замовник. Київською міськдержадміністрацією також не визначено відповідальну посадову особу за координацію та виконання заходів Програми.
Таким чином, організаційний механізм управління Програмою не встановлено. Як наслідок, Програма стала практично некерованою, що створило умови для безконтрольного розподілу коштів, невиконання заходів Програми у запланованих обсягах, сказано у висновках Рахункової палати.
Прорахунки з боку КМДА, Міністерства фінансів України, Кабінету міністрів України на етапі планування Програми призвели до внесення протягом року в неї змін, перерозподілу асигнувань і збільшення майже у два рази кількості об’єктів будівництва і реконструкції, бюджетні кошти розпорошувалися між об’єктами з низьким ступенем будівельної готовності, йдеться у відповідному документі.
У Програму включені і профінансовані витрати на ремонт і реконструкцію будівель центральних органів виконавчої влади, судових структур, державних підприємств. У програму також входить пункт виплати надбавок до заробітної плати працівникам бюджетної сфери міста (20% від загального обсягу), які не відносяться до столичних функцій і повинні фінансуватися у встановленому порядку за окремими бюджетними програмами за рахунок відповідного бюджету (державного або міського бюджету Києва).
У результаті відсутності механізму управління Програмою, неприйняття заходів КМДА щодо її виконання, несвоєчасного фінансування з державного бюджету, не виконані в 2008 році передбачені Програмою роботи з будівництва, капітального ремонту, реконструкції об’єктів на загальну суму 375,3 млн грн (або 28%до планових обсягами), спрямовані на авансування робіт.
Міською владою співфінансування об’єктів Програми було забезпечено лише на 46% від планового обсягу власних коштів. У результаті не завершені роботи на п’яти життєво необхідних місту об’єктах, передбачених до введення в експлуатацію в 2008 році. Перш за все, трьох станцій Куренівсько-Червоноармійської лінії метрополітену, придбання рухомого складу для міського пасажирського транспорту тощо.
Невизначеним і на сьогодні залишається термін введення у дію згаданої ділянки метрополітену, який вирішив би проблему транспортного сполучення 180 тис. мешканців Голосіївського району з центром міста.
У КМДА відсутній системний підхід до розробки проекту будівництва майбутньої Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену, що не дозволило розпочати її спорудження та поліпшити транспортне обслуговування 450 тис. мешканців житлових масивів Вигурівщина-Троєщина, Райдужний, сказано у висновках Рахункової палати.
Нагадаємо, що у квітні цього року Кабінет Міністрів розподілив по об’єктах 500 мільйонів гривень із стабілізаційного фонду, передбачених на виконання Києвом функцій столиці у поточному році.
За матерiалами: РБК-Украина
Рахункова палата виявила порушення законодавства при рефінансуванні банків НБУ
Рахункова палата України виявила порушення в роботі Національного банку при наданні регулятором рефінансування комерційним банкам в жовтні-грудні 2008 року.
"З 32 постанов НБУ, що стосуються рефінансування, 31 постанова про видання 17 банкам стабілізаційних кредитів під програму фінансового оздоровлення на загальну суму понад 39 мільярдів гривень не відповідала вимогам чинних нормативно-правових актів", - йдеться у висновку Рахункової палати, пише "Дело".
Зокрема, за результатами перевірки, Нацбанк за однакових інших умов видавав ресурси під різні процентні ставки. "При визначенні Нацбанком процентної ставки за використання кредитних ресурсів, за рівних умов щодо терміну кредиту, рівня інфляції і розміру облікової ставки, до банків застосовувався різний підхід (різниця в ставках становила 1,5-2 рази - від 12 до 22% річних)", - повідомляється в документі.
Крім того, у Рахункової палати викликало подив надання п'ятої частини ресурсів рефінансування на кредитування НАК "Нафтогаз України". "Більше 7,6 мільярда гривень кредитних ресурсів направлено не на фінансове оздоровлення банків, а для кредитування окремих суб'єктів господарювання, зокрема НАК "Нафтогаз України", - йдеться в звіті аудиторів.
У Національному банку не змогли прокоментувати підсумки перевірки Рахункової палати. "Я нічого не знаю, я не бачила результатів перевірки Рахункової палати. Тому нічого сказати не можу", - заявила директор департаменту монетарної політики НБУ Наталя Гребенник.
Нацбанк допустив аудиторів Рахункової палати до перевірок лише після відповідного судового рішення, а раніше відмовлявся це зробити. Нагадаємо, раніше голова Рахункової палати Валентин Симоненко заявив, що Печерський суд Києва 9 березня зобов'язав НБУ надати відомству детальну інформацію про рефінансування банків у період з жовтня по грудень 2008 року.
Очевидно, ніяких серйозних наслідків для банківського регулятора від виявлених Рахунковою палатою порушень не буде - передавати звіт правоохоронним органам аудитори не планують.
"На підставі звіту і узагальнених підсумків буде відправлена інформація у Верховну Раду і тимчасову слідчу комісію Верховної Ради з питань перевірки діяльності Нацбанку. Звіт про результати перевірки буде також відправлено до Нацбанку для застосування заходів щодо усунення виявлених порушень", - повідомили в прес-службі Рахункової палати.
На думку банкірів, ця перевірка НБУ мала в основному політичний підтекст. "Кожні три місяці проходять такі ж перевірки - то "Нафтогазу", то ще когось. Сказали, що є порушення, і ніхто нікому нічого не передав. Нацьковують КРУ, Рахункову палату. А всі ці перевірки закінчуються одним - тема гасне. Просто таким чином політики ведуть закулісні бої", - резюмує заступник голови правління одного з комерційних банків.
Нагадаємо, наприкінці минулого року прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вимагала від президента України терміново внести до парламенту подання на звільнення голови Національного банку країни і усунути від влади все правління НБУ.
"Я хочу звернутися до президента України: припинити покривати такі речі, припинити заробляти на таких речах (свідомі спекуляції на валютному ринку) і поставити крапку. Я також вимагаю від президента країни терміново внести (подання до Верховної Ради) на звільнення голови НБУ і прибрати від влади в Нацбанку все правління", - сказала вона.
За її даними, одна п'ята з 40 млрд грн рефінасування прямувала в банк "Надра", і потім банк скуповував валюту за курсом Нацбанку, який завжди був нижчий ринкового.
Рахункова палата виявила грубі порушення законодавства
За даними Рахункової палати ВР близько 2,6 млрд. гривень асигнувань, виділених резервним фондом Кабміну на ліквідацію наслідків аварій на підприємствах вугільної галузі, використовувалися не за призначенням. 
Мінвуглепром, вважають у Рахунковій палаті, створив багатоступінчасту систему розподілу та руху державних асигнувань, яка призвела до перевитрат бюджетних коштів. Колегія вирішила направити відповідні матеріали до КМ і Генпрокуратури для забезпечення повернення до резервного фонду коштів, використаних не за призначенням, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Грубі порушення законів під час формування та виконання бюджету й реалізації програми випуску облігацій міської позики були виявлені і в Одесі. Кошти, отримані від продажу облігацій, були передані в розпорядження вузького кола осіб, унаслідок чого 24,8 млн. грн., які не належать бюджету, опинилися у різних юридичних осіб. Із суб'єктів підприємництва стягувалися десятки платежів, не передбачених законодавством. Значні суми також надходили до позабюджетних фондів і на спецрахунки, незаконно відкриті структурними підрозділами виконкому. У процесі приватизації, зазначає Рахункова палата, створена система купівлі-продажу комунальної власності, яка дала можливість незаконно продати 425 об'єктів нежилого фонду на суму 27,4 млн. грн. Рахункова палата поінформувала про результати перевірки Президента України.