Швабра деревянная для пола деревянные швабры для пола.

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
Отже, можна сказати, що ліквідність - це спроможність будь-якого з активів трансформуватися в гроші (кошти), а рівень ліквідності визначається тривалістю періоду, протягом якого цю трансформацію можна здійснити. Що коротший цей період, то вищою є ліквідність. З цією метою визначається індекс ліквідності, який показує кількість днів, необхідних для перетворення поточних активів на готівку. Наявність різних показників ліквідності пояснюється різними інтересами споживачів аналітичної інформації: коефіцієнт абсолютної ліквідності є важливим для постачальників сировини і матеріалів; коефіцієнт швидкої ліквідності - для банків; коефіцієнт поточної ліквідності - для покупців і власників акцій та облігацій підприємства.
Підприємство буде ліквідним, якщо його поточні активи перевищуватимуть короткострокові зобов'язання. Підприємство може бути ліквідним у більшій чи меншій мірі. Якщо на підприємстві оборотний капітал складається в основному з коштів (грошей) та короткострокової дебіторської заборгованості, то таке підприємство вважають ліквіднішим, ніж те, де оборотний капітал складається в основному із запасів. Для оцінки реального рівня ліквідності підприємства необхідно провести аналіз ліквідності балансу.
Проте слід спеціально зазначити, що ліквідність підприємства зовсім не тотожна його платоспроможності. Так, коефіцієнти ліквідності можуть характеризувати фінансовий стан як задовільний, однак, по суті, ця оцінка буде помилковою, якщо в поточних активах значну питому вагу матимуть неліквідні активи й короткострокова дебіторська заборгованість.
Платоспроможність означає наявність у підприємства коштів і еквівалентів, достатніх для розрахунків з кредиторської заборгованості, що потребує негайного погашення.
Ліквідність характеризує здатність підприємства видко перетворити активи на гроші. Ліквідність підприємства в короткостроковому періоді визначається його можливостями покрити свої короткострокові (до 1 року) зобов’язання. Коефіціент покриття дає загальну оцінку ліквідності активів. В нашому випадку активи перевищують зобов’язання і з кожним роком цей показник збільшується. Тільки з 2009 року значення коефіцієнту поточної ліквідності досягло і перевищило нормативну величину внаслідок збільшенні активів та зменшення зобов’язань. Коефіціент швидкої ліквідності враховує якість активів. В нашому випадку спостерігається щорічне збільшення даного показника, проте навіть в 2010 році не вдалося досягти нормативної величини показника. Коефіціент абсолютної ліквідності показує, яка частина поточних зобов’язань може бути погашена негайно. Тут також спостерігається незначне підвищення коефіцієнту. Це пов’язано з тим, що грошові актив зросли в більшій мірі ніж поточні зобов’язання. Лише у 2010 році коефіцієнт абсолютної ліквідності досяг свого нормативного значення (>0,2).
Провівши структурно-динамічний аналіз майна ПП «Техенерго Плюс» ми бачимо, що у 2010 році частка необоротних активів у балансі підприємства знизилась на 1,47% за рахунок зниження части залишкової вартості основних засобів та зниження частки первісної вартості основних засобів. Частка оборотних активів у 2010 році зросла на 1,56 % за рахунок збільшення часток поточних фінансових інвестицій на 1,99% та грошових коштів і їх еквівалентів на 1,34%. Щодо витрат майбутніх періодів, то їх частка в балансі у 2010 році майже не змінилась (-0,09%). Частка власного капіталу у валюті балансу у 2010 році зменшилась на 7,07% за рахунок зменшення частки вланого капітану на 4,2% а також частки додаткового вкладеного капіталу на 4,99%. Спостерігається незначне збільшення частки забезпечення майбутніх витрат і платежів (на 0,27%), зумовлене зростанням часток усіх статей даного розділу. Також спостерігається збільшення частки довгострокових зобов’язань на 6,09% у 2010 році. Зміни відбулися за рахунок збільшення усіх статей данного розділу. Частка поточних зобов’язань також зросла, проте менш помітно – на 0,61% в основному за рахунок збільшення поточних кредитів банків. Частка доходів майбутніх періодів у валюті балансу в 2010 році також несуттєво зросла – на 0,1%. Загалом найбільшу частку серед активів мають залишкова та первісна вартість основних засобів – відповідно 29,74% та 31,43%, а найменшу – витрати майбутніх періодів (0,37%). Серед пасивів найбільшу частку має статуний капітал – 37,6%, а найменшу частку мають доходи майбутніх періодів – 0,43% від валюти балансу.
В перших двох групах активів суми найбільш ліквідних активів та активів, що швидко реалізуються є меншими ніж відповідно суми негайних пасивів та короткострокових пасивів, що свідчить про те, що баланс не є абсолютно ліквідним. Активи, що реалізуються повільно перевищують довгострокові пасиви протягом досліджуваного періоду, активи, що важко реалізуються є меншими за постійні пасиви, що задовольняє умовам абсолютно ліквідного балансу. Як бачимо не виконуються дві з трьох перших умов, тому ми можемо зробити висновок що фактична ліквідність балансу відрізняється від абсолютної і є недостатніми оскільки абсолютна ліквідність задовольняє своєму нормативному значенню лише у 2010 році.
В практиці зарубіжних країн прийняте широке трактування ліквідності. Підприємство називається ліквідним якщо його платежі за зобов’язаннями в поточний момент планового періоду відповідають термінам встановленим в договорі.
Система статистичних показників ліквідності, які традиційно використовуються в економічній літературі являються моментальним знімком стану оборотних активів і їх співвідношення з поточною заборгованістю. У відповідності з цією практикою стан ліквідності підприємства жорстко детермінований об’ємом і структурою чистого
оборотного капіталу.
В реальності управління ліквідністю має широкий смисл в і включає в розгляд реалізацію вибувших основних фондів, поточну частину виплат по довгостроковим зобов’язанням та інші аспекти не пов’язані з управлінням оборотними активами, але здійснюючи великий вплив на ліквідну позицію підприємства. Розглянуті методики являються більш точним індикатором ліквідності і можуть використовуватися з традиційними показниками ліквідності, так і окремо в якості абсолютно нової методики.
Незалежно від обраної стратегії фінансового менеджменту підприємства або типу компанії, ефективне управління ліквідністю – це основні відповідальність фінансової групи, яка повинна мінімізувати непотрібні баланси та слідкувати за всіма потоками готівки.