Підприємство з пуску, налагодження удосконалення технології та експлуатації електричних, станцій та мереж ЛьвівОРГРЕС засноване у жовтні 1944 року для надання технічної допомоги у відродженні та розвитку зруйнованої війною енергетики України. Протягом сорокових років минулого століття наші фахівці виконували роботи на енергетичних підприємствах Західної України, Білорусі та Литви. Поступово діяльність підприємства розповсюдилася на енергосистеми Донбасу, Києва, Харкова, Одеси, Брянська, Латвії, Естонії, Молдови. У 50-60-х роках минулого століття наші фахівці виконували пусконалагоджувальні і експериментальні роботи на енергоблоках 150, 200 та З00 МВт. Розроблені та впроваджені ними технічні рішення з оптимізації теплових і електричних схем, режимів роботи та автоматизації обладнання цих блоків, дозволили покращити їх техніко-економічні показники та підвищити надійність роботи. З 1970 року підприємство розпочало роботи на устаткуванні та системах енергоблоків 800 МВт ТЕС і енергоблоків 440 та 1000 МВт АЕС. Було проведено пуско-налагоджувальні роботи на устаткуванні машинного залу, котлів, турбоустановок, систем автоматичного керування та захисту, хімводоочищення та водного режиму, систем циркуляційного водопостачання і вентиляції, контроль якості металу та зварювання. Наші фахівці впродовж розвитку підприємства брали участь у пуску та налагодженні понад сотні об'єктів енергетики в Аргентині, Бангладеш. Болгарії В'єтнамі, Греції Індії Іраку, Ірані, на Кубі, у Кувейті, Монголії, Німеччині, Пакистані, Польщі, Румунії, Туреччині, Угорщині, Югославії. Сьогодні ми пропонуємо комплексні рішення, які базуються на багаторічному досвіді роботи. Бажаючи максимально задовольнити потреби Замовників, в останні роки підприємство практично усі роботи виконує комплексно – "під ключ". А це означає, що крім традиційних налагоджувальних робіт, підприємство виконує проектні роботи, крупно агрегатне збирання апаратури, комплектацію, поставку та впровадження в експлуатацію. Наші замовники - потужні атомні та теплові електростанції, теплові та електричні мережі, районні котельні. Інженерно-технічний потенціал підприємства - це колектив чисельністю 400 працівників, який здатен вирішити технічні проблеми
Напрямки діяльності
ВАТ «Львів ОРГРЕС» має у своєму складі підрозділи, які відповідають технологічним процесам на енергетичних об'єктах:
мпанії
ВАТ «ЛьвівОРГРЕС» має у своєму складі такі основні підрозділи:
котельний цех
турбінний цех
електричний цех
цех автоматизованих систем керування технологічними процесами
цех технічного водопостачання
цех охорони навколишнього середовища
виробнича служба автоматизованих систем організаційного управління
У цих підрозділах працює понад 300 фахівців з вищою освітою (серед них один доктор технічних наук і сім кандидатів технічних наук) та 35 фахівців з середньо-спеціальною освітою.
Електричний цех
Ровесник підприємства, складається з наступних спеціалізованих технологічних груп:
електричного устаткування;
системної автоматики;
електричних станцій;
релейного захисту і лінійної автоматики;
сектору розробок і проектування.
Електричний цех (ЕЦ) ВАТ “ЛьвівОРГРЕС” у своїй виробничій діяльності керується Статутом (СТ 200.00.01-98), законами України, державними стандартами України та настановами з якості АТ “ЛьвівОРГРЕС”:
- ДСТУ ISO 9000-2007 “Системи управління якістю. Основні положення та словник термінів”;
- ДСТУ ISO 9001-2009 “Системи управління якістю. Вимоги”;
- ДСТУ ISO 9004-2001 “Системи управління якістю. Настанови щодо поліпшення діяльності”;
- ДСТУ ISO/TR 10013:2003 “Настанова з розробляння документації системи управління якістю”;
- ДСТУ 2681-94 “Метрологія. Терміни та визначення”;
- ДСТУ 2708:2006 “Метрологія. Повірка засобів вимірювальної техніки. Організація та порядок проведення”;
ДСТУ 3215-95 “Метрологія. Метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки. Організація та порядок проведення”;
- Порядок складання переліків засобів вимірювальної техніки, які перебувають в експлуатації і підлягають повірці, затвердженими ДП “Держстандартметрологія” України (наказ № 262 від15.09.05).
ФУНКЦІЇ ЕЛЕКТРИЧНОГО ЦЕХУ
4.1 Основною функцією ЕЦ є:
- проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду, визна-ченій у заявленій галузі атестації згідно з свідоцтвом про атестацію;
- участь у розробленні технічних умов на поставку електротехнічного обладнання;
- експертиза проектів електричної частини ТЕС, АЕС, ГЕС, підприємств електричних мереж та інших енергооб’єктів;
- пуско- і експериментальноналагоджувальні роботи на електростанціях і підстанціях з головним та серійним обладнанням;
- вдосконалення методів, апаратури й експериментальних установок для проведення пусконалагоджувальних і експлуатаційних робіт, вивчення й узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду налагоджування, перевірки й пуску електрообладнання і, в першу чергу, головного;
- розроблення технічних заходів для підвищення надійності й довговічності роботи обладнання й апаратури електростанцій та енергосистем, дослідження надійності в галузі через узагальнення досвіду експлуатації електрообладнання, пристроїв РЗА та АСУТП, аналіз
аварій і відмов електротехнічного устатковання і систем управління енергооб’єктів, а також системних аварій та аварій, пов'язаних з відмовами у функціонуванні РЗА;
- участь у роботі міжвідомчих комісій з приймання в експлуатацію нових видів облад-нання та нових пристроїв РЗА, систем керування;
- участь у розгляді проектів державних стандартів і технічних завдань на розроблення нового електрообладнання та пристроїв РЗА і систем управління.
4.2 Розроблення пропозицій щодо вдосконалення електротехнічного обладнання, пристроїв РЗА, систем управління технічного рівня експлуатації електричної частини електростанцій та електричних мереж через:
- розроблення нових і перегляд чинних галузевих інструкцій методичних вказівок, циркулярів, правил технічної експлуатації та інших нормативних , інформаційних матеріалів;
- комплексне обстеження енергопідприємств;
- узагальнення і поширення передового досвіду експлуатації вітчизняної та зарубіжної енергетики;
- складання відгуків на галузеві, директивні й методичні матеріали для електричної час-тини електростанцій та електричних мереж;
- узагальнення виявлених недоліків проектування й виготовлення обладнання, пристроїв РЗА та систем керування, розроблення вимог і пропозицій щодо підвищення якості проектів.
4.3 Удосконалення технічного обслуговування електрообладнання, апаратури РЗА й ЗДТУ систем управління.
4.4 Налагодження й освоєння на енергетичних та інших промислових об’єктах нових засобів інформації, автоматизації, участь у розробленні та організації експлуатації АСУ технологічних процесів електрообладнання крупних теплових, гідравлічних та атомних елек-тростанцій, підстанцій і підприємств електромереж.
4.5 Розроблення пропозицій щодо вдосконалення апаратури й технічних засобів РЗА та ЗДТУ, впровадження нових видів апаратури та передових засобів керування.
4.6 Проектно-конструкторські розробки з удосконалення технологічних процесів, пристосувань для високопродуктивної праці обслуговуючого персоналу, впровадження розробок на електростанціях і в енергосистемах.
4.7 Розрахунки втрат електроенергії в електричних мережах і розроблення заходів щодо їх зменшення.
4.8 Участь в технічному переоснащенні ТЕС, АЕС, ГЕС та електричних мереж, у розробці та узгодженні заходів з модернізації і реконструкції електротехнічного устатковання, систем регулювання та захисту.
4.9 Участь в розслідуванні аварій та пошкоджень електротехнічного обладнання, у роз-робленні заходів з запобігання пошкоджень устатковання.
4.10 Розроблення технології, схем і методів консервації електротехнічного устатковання під час довготривалого резерву.
4.11 Перевірку знань з норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки персо-нал цеху проходить згідно з ПЛ 200.06.09 “Положення про порядок перевірки знань правил, норм і стандартів з ядерної і радіаційної безпеки в атомній енергетиці у керівників, членів постійно – діючої екзаменаційної комісії та спеціалістів АТ “ЛьвівОРГРЕС”.
Начальник цеху Луцик Ігор Дмитрович