Ковельське міжрайонне управління водного господарства
На час створення управління обслуговувало і займало усі 12 районів в області, де розміщувались 140 осушувальних систем, з них 92 міжгосподарські і 48 внутрігосподарські загальною площею 142,9 тис. га.В управлінні було організовано 18 експлуатаційних дільниць, які обслуговували міжгосподарські системи. Експлуатацію внутрігосподарської сітки здійснювали землекористувачі під керівництвом дільничих гідротехніків управління та меліораторів райвиконкомів.Першим начальником управління було призначено Колесниченка М.П., а з 04.01.2000 року по даний час очолює Авдіюк Микола Михайлович.В серпні 1977 року Волинське управління осушувальних систем було перейменоване на Ковельське управління осушувальних систем.В 2005 році на базі управління осушувальних систем створене Ковельське міжрайонне управління водного господарства до функціональних обов’язків якого включені повноваження щодо вирішення питань раціонального використання і охорони водних ресурсів в Ковельському та Турійському районах.На базі Ковельського МУВГ постійно проводяться наради-семінари.В даний час на технічному обслуговуванні управління знаходиться 31 осушувальна система на загальній площі 78,4 тис. га на яких 895,8 км каналів, 560 шт. гідротехнічних споруд, 29,2 км захисних дамб, 28,9 км доріг, 2 насосні станції знаходяться на балансі і експлуатуються управлінням.
Міжнародна діяльність
Волинська область розташована в північно-західній частині України в басейнах транскордонних річок Прип’ять і Західний Буг. По річці Західний Буг проходить кордон області з Республікою Польща, води з річки Прип’ять і її основних притоків поступають з України в Республіку Білорусь, в якій використовуються для народногосподарських потреб, в тому числі забезпечені функціонування Дніпро-Бугського каналу.
Водогосподарські організації області з метою узгодження питань пов’язаних з використанням та охороною водних ресурсів вищевказаних водотоків приймають участь в роботі міжнародних комісій Робочих груп по спільному використанню вод з Республіками Білорусь і Польща. В рамках прийнятих рішень здійснюється моніторинг якості вод на транскордонних водотоках та відбору стоку річки Прип’ять на Верхнєприп’ятському гідровузлі для потреб Дніпро-Бугського каналу.
По міжнародних програмах "Охорона навколишнього середовища" працівники водогосподарських організацій приймають участь в розробці та реалізації проектів по покращенню стану транскордонних водотоків і їх спільному використанню.