Нещодавно на занятті з дисципліни ?Університетська освіта ? ми відвідали музей НУВГП, який знаходиться в головному корпусі університету. Музей було створено у 1967 році групою викладачів та студентів на чолі з ректором Семеновим.
Під час екскурсії ми дізнались багато цікавого про історію створення нашого університету,умови проживання та навчання студентів. Університет було засновано в 1915 році професорами Київського політехнікуму, для того, щоб поширити знання серед простого народу.
У перші роки навчання студентам приходилось нелегко.Наприклад,гасові лампи в гуртожитках запалювати не дозволялось.Але студенти завжди знаходили вихід «позичаючи» обладнання в університеті.
А ще екскурсовод розповіла нам цікаву історію про студента Арсенія Солоху,який захищав диплом цілих 22роки!
Про героїзм студентів відомо з документів,які свідчать про їх участь у боях під Крутами і пролили кров захищаючи рідну землю.Особливо вражає героїзм Гулі Корольової,учасниці Сталінградської битви.Ця відважна жінка пожертвувала своїм життям заради інших. Сьогодні біля четвертого корпусу НУВГП знаходиться пам’ятник визволительці.
Взагалі мені дуже сподобалась екскурсія.
Як виявилось,через 5років наш НУВГП відзначатиме 100річний ювілей.Вважаю,що нам випала велика честь бути випускниками сто річниками.
На цій екскурсії ми дізналися про складний шлях нашого університету:зруйновані корпуси,складні повоєнні умови проживання і навчання студентів.
Я пишаюся тим,що навчаюсь в НУВГП.
Історія створення НУВГП:
1922р. –створено Київський інженерно-меліоративний технікум, в якому на двох факультетах навчалося 46 студентів і працювало 11 викладачів.
1926 р. – відбувся перший випуск
1928 р. – третій випуск 14 осіб. Навчальний заклад як факультет увійшов до складу Київського с\г інституту.
1930 р. – заклад відокремився як самостійний ВНЗ – Київський інженерно-меліоративний інститут.
1940 р. – в інституті навчалося вже 682 студенти і працювало 62 викладачі.
1959 р. – інститут переведений до Рівного. Відтнпер назва Український інститут інженерів водного господарства.Навчалося в ньому 1574 студенти.
1972 р. – Олена Хомик отримала 10-тисячний диплом.
1982 р. – за заслуги в підготовці кваліфікованих спеціалістів і розвиток наукових досліджень інститут нагороджений орденом Дружби народів.
1989 р. – розпочато підготовку спеціалістів для зарубіжних країн.
1992 р. – інститут відзначив своє 70-річчя. Наготоджений пам’ятною медаллю «50 років героїчної оборони Києва».
1995 р. – навчальному закладу надано статус Української державної академії водного господарства (УДАВГ).
1998 р. – на базі УДАВГ автотранспортного і текстильного технікумів створено Рівненський державний технікум університету.
2002 р. – навчальний заклад отримав назву Український державний університет водного господарства та природокористування (УДУВГП).
2004 р. – УДУВГП надано статус Національного та назву Національний та назву (НУВГП).
26 вересня 2006 р. – виповнилось 100 років від дня народження першого випускника навчального закладу, автора української технології з меліорацій О.Д. Панадіаді.