http://export-base.ru/klientskaya_baza_dannyh эффективная работа с клиентской базой.

Висновки
Об’єктом дослідження виступає виробничо-господарська діяльність РФ ВАТ «Укртелеком».
В результаті проведеного дослідження, ми оцінили ризик та розглянули можливі шляхи для підвищення ефективності використання виробничих ресурсів.
Поняття ефективності — одне з центральних в економічній теорії та практиці. На будь-якому напрямі суспільного життя вона визначає доцільність дій господарюючого суб'єкта в економічній системі.
Раціональне використання ресурсів великою мірою залежить від технологічного рівня виробництва, тобто сукупності способів і методів, використовуваних для обробки сировини, матеріалів, а також засобів праці. Технічне устаткування і методи виготовлення товарів і послуг постійно вдосконалюються на основі накопичення наукових знань.
Ми проаналізували результати роботи підприємства за показниками, що характеризують сторони його діяльності. Для аналізу ми вибрали узагальнюючі показники, що відображають діяльність окремих напрямів або структурних підрозділів: прибуток (обсяг наданих послуг), який протягом даного періоду (2007-09 р.р.) знижувався, рентабельність – також знижувалась, що свідчить про зниження прибутку підприємства та збільшення витрат на обслуговуваня споживачів, а також показниками використання трудових ресурсів – середньорічний виробіток 1 робітника значно збільшився, основних виробничих фондів, фондовіддача – знижувалась протягом всього періоду, фондомісткість – зростала, це свідчить про неефективне використання основних фондів, також значно скоротилась середньооблікова чисельність працівників, проте фонд оплати праці збільшився, майже в 1,5 рази.
Провівши факторний аналіз фондовіддачі, ми визначили, що резервом збільшення фондовіддачі є зменшення частини основних засобів та збільшення обсягу наданих послуг.
Проаналізувавши показники основних засобів можна зробити висновки, що впродовж періоду (2007 – 2009 роки) виручка від реалізації продукції значно скоротилася і відповідно середньорічні залишки оборотних коштів також, проте коефіцієнт оборотності з кожним роком зростав, хоча коефіцієнт завантаження оборотних коштів та тривалість одного обороту зменшились, що свідчить про неефективне використання резервів використання основних засобів.
Результати факторного аналізу коефіцієнту оборотності свідчать про неефективне використання коефіцієнту оборотності, адже обсяг реалізації знизився. Отже резервами збільшення обсягів реалізації є зниження середньорічного залишку оборотних коштів.
Оскільки знижується можливість для залучення додаткових коштів інвесторів, ми розглянули динаміку норми доходності від випуску акцій ВАТ«Укртелеком» і виявили, що систематичний ризик ВАТ «Укртелеком», в результаті випуску акцій, становить -0,421 – це значить, що систематичний ризик менший за середньо ринковий і компанія має дуже низьку чутливість до ринкових коливань.
Таким чином проект окупиться менше ніж за рік, а це означає, що рішення щодо випуску акцій ВАТ «Укртелеком» є досить доцільним та прибутковим.
Проте розрахувавши розрахувавши, абсолютні та відносні показники ризику можна зробити такі висновки: за допомогою математичного сподівання, ми бачимо, що в середньому прибуток проекту буде великий, тому можна сказати, що він буде доцільним; оцінивши коливання доходності, за допомогою дисперсії ми бачимо, що проект буде ризикованим, тому що досить велика мінливість доходів, це підтвердилось при розрахунку коефіцієнту варіації, який врахував середній дохід та мінливість по проекту.