Міністерство освіти та науки України
Національний університет водного господарства та природокористування
Кафедра менеджменту
Реферат
на тему:
“Визначення «100 кращих товарів України» за критеріями якості продукції”


Зміст
Вступ
Розділ І. Визначення найкращої продукції на прикладі Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України» у 2009р.
Розділ ІІ. Розгляд товарів у номінації «Продукція»
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
Вибрана мною тема стосується, насамперед, якості продукції.
Взагалі, якість товару - сукупність властивостей, характеристик, що обумовлюють їх придатність задовольняти певні потреби споживачів згідно їх призначення.
А ось якщо говорити про показник якості , то це - кількісний і якісний вираз властивостей продукції або товару.
Поняття «якості продукції» розглядається за певними критеріями. Ці всі критерії якості товарів розглядаються нижче на прикладі Всеукраїнського конкурсу «100 кращих товарів України» у 2009 році на Волині.
З кожним роком все більше суб’єктів підприємницької діяльності області стають учасниками конкурсу, пересвідчуючись в його об’єктивності оцінювання якості. Адже оцінюється не підприємство в цілому, а конкретне найменування продукції чи послуги.  На першому етапі учасники конкурсу самі, за затвердженою у Міністерстві юстиції України методикою, проводили оцінку представленої продукції та послуг, враховуючи стан організації виробництва, наявність сертифікованої системи управління,  результати лабораторних випробувань, переваги перед аналогами, унікальність продукції, а також відгуки споживачів. На наступному етапі, підготували свої   висновки незалежні експерти. А остаточне рішення приймали члени обласної конкурсної комісії і їхнє рішення, враховуючи попередні оцінки, є  обґрунтоване і об’єктивне.