Державне підприємство “Сарненський лісгосп” було створено у 1940 році. Підприємство виконує весь комплекс робіт від заготівлі лісового насіння, вирощування посадкового матеріалу, посадки та вирощування лісових культур до проведення рубок догляду за лісом, та рубок головного користування. Об’єм заготівлі залежить від необхідності в проведенні рубок догляду та розрахункової лісосіки на головному користуванні. Заготовлена лісопродукція розкряжовується на асортименти та відправляється споживачам залізничним, та автомобільним транспортом, згідно укладених договорів.
Місією даного підприємства є заготівля, та продаж якісної деревини, яка користується досить великим попитом як в Україні, так і в інших країнах, а також отримання максимального задоволення споживачів, та прибутку.
Головними кінцевими продуктами на підприємстві виступають:
задоволені споживачі
прибуток
Для виконання основного процесу на підприємстві, основну роль відіграють вхідні потоки. Отож, до вхідних потоків можна віднести:
інформацію про ринок
фінансові ресурси
заготовлена продукція
Основними постачальниками вхідних потоків виступає досить велика кількість людей. Отож, так, як підприємство має державну форму власності, то головним постачальником фінансових ресурсів буде виступати держава, яка фінансує такі підприємства. Також до фінансових ресурсів буде відноситись прибуток,Ю отриманий від продажу продукції. Щодо основних постачальників заготовленої продукції, то до них будуть віднесені допоміжні лісництва, які відіграють важливу роль у процесі виробництва. Вся продукція, яка поставляється на підприємство спочатку заготовлюється, і приготовляється у лісництвах, після чого транспортується уже до лісгоспу.
ДП ”Сарненський лісгосп” є досить забезпечене різними ресурсами. На підприємстві знаходиться велика кількість працівників, кожен з яки виконує свої обов’язки, і намагається вносити певні покращення в роботі. Також лісгосп є достатньо забезпечений великою кількістю різних, новітніх транспортних засобів.
Підприємство веде самостійний баланс, має розрахунковий, валютний, та інші рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням. Майно лісгоспу становлять основні фонди, та оборотні засоби, кошти, а також інші цінності.
Сарненський лісгосп є юридичною особою, яке здійснює свою діяльність на основі, і відповідно до чинного законодавства України, та Статуту, який затверджується Органом управління майном. Статут підприємства складається з окремих розділів, до яких можна віднести: права підприємства; основні види діяльності підприємства; обов’язки підприємства…