Право на пенсію на пільгових умовах залежно від виробництв має певна
категорія жінок-працівників
- Наприклад, жінки, які працюють у текстильному виробництві, які працювали на станках і машинах за списком виробництв і професій, затверджених постановою Кабінету Міністрів України: з досягненням 50-рІчного віку зі стажем такої роботи не менше 20 років,
- Жінки, які працювали трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів та екскаваторів. Вони мають право на пенсі з досягненням 55-річного віку, з них не менше 15 років - на за значеній роботі.
- Доярки, свинарки-оператори в колективних та інших колективних підприємствах сільського господарства - з досягненням 50-річного віку і стажем зазначеної роботи не менше 20 років.
- жінки, які збирають і вирощують тютюн - з досягненням 50-річного віку і стажем роботи не менше 20 років.
За особливими показниками, які характеризують стан здоров’я, пенсія за віком на пільгових умовах призначається:
громадянам - хворим гіпофізарним нанізмом /ліліпути/ і диспропорційним карликам:
чоловікам - із досягненням 45-річного віку і стажем роботи не менше 20 років,
жінкам - із досягненням 40річного віку і стажем роботи не менше 15 років.
За станом здоров'я на пільгових умовах призначається пенсія інваліда зору і групи - сліпим. Ці особи мають право на пенсії за віком: чоловіки
- з досягненням 50-річного віку і стажем робота не менше 15 років, жінки
- з досягненням 40-річного віку і стажем роботи не менше 10 років.
Пенсії за віком інвалідам зору і групи призначається довічно незалежно від строку, що на нього встановлено інвалідність.
Важливою нормою пільгового пенсійного законодавства є призначення пенсії за віком у разі неповного стажу роботи, тобто меншого ніж 25 і 20 років /відповідно для чоловіків і жінок/. Ця норма застосовується не часто, бо більшість громадян виходять на пенсію в пенсійному віці та з повним стажем роботи.