Розділ 3. Обґрунтування заходів щодо зниження господарського ризику
В цьому розділі передбачається здійснити оцінку ризиків, що пов’язані з реалізацією обраного господарського рішення, а також розробити заходи щодо зниження ступеня господарського ризику підприємства.
Оцінювання ступеня ризику
Для здійснення кількісної оцінки економічного ризику в курсовій роботі можна використати систему таких показників ризику:
для оцінювання ризику визначаємо середній очікуваний результат за допомогою математичного сподівання.
М(х)=
хі - очікуваний прибуток;
Рі – імовірність.
М(х) = ?(800*0,3)+(500*0,4)+(1050*0,3)=755 (тис.грн.)
оцінюємо коливання доходності за допомогою дисперсії.
?2=
?2 = ?800*0,3 + 500*0,4 + 1050*0,3 = 52725
для остаточної оцінки ризику розрахуємо показник, який буде враховувати і середній дохід, і мінливість – коефіцієнт варіації.
Сv=
Сv = 229,62/755 = 0,304
Отже, розрахувавши, абсолютні та відносні показники ризику можна зробити такі висновки: оцінивши середній очікуваний результат за допомогою математичного сподівання, ми бачимо, що в середньому прибуток проекту буде великий, тому можна сказати, що він буде доцільним. Проте оцінивши коливання доходності, за допомогою дисперсії ми бачимо, що проект буде ризикованим, тому що досить велика мінливість доходів, це підтвердилось при розрахунку коефіцієнту варіації, який врахував середній дохід та мінливість по проекту.
Обґрунтування зниження ризику за рахунок…
Виходячи з величини ризику, можна запропонувати такі заходи:
Зниження коливання доходності, за рахунок встановлення рівномірних цін на акції в даний період часу.
Підвищення коефіцієнту ліквідності та залучення додаткових інвестицій, за рахунок зменшення короткострокових зобов’язань.
Залучення власного капіталу у виробництво.
Зниження витрат на обслуговування споживачів.
Зниження витрат на оплату праці та скорочення персоналу.
Покращення фінансової стійкостіь підприємства, за рахунок покриття за власні кошти вкладів в основні фонди, оборотні кошти, нематеріальні активи, не допускаючи при цьому невиправданої дебіторської та кредиторської заборгованості та сплачуючи за своїми зобов'язаннями у визначені терміни
Висновки
У висновках наводять основні результати курсової роботи, відповідають на поставлені мету та завдання, а також оцінюють результати діяльності підприємства з урахуванням запропонованих в роботі рекомендацій.