висновки
Поступовий перехід економіки України до ринкової зумовив необхідність трансформації методології та практики економічного аналізу як забезпечуючого елемента будь-яких управлінських рішень та інтересів зацікавлених сторін. У зв'язку з цим українськими вченими постійно здійснюється пошук нової парадигми економічного аналізу, його концепцій та закономірностей. При цьому потребують урахування як основні закономірності ринкової економіки, так і теоретичні засади наук та практик, які є синергетиками стосовно економічного аналізу. У першу чергу це стосується бухгалтерського обліку, аудиту, внутрішньогосподарського контролю. Забезпечення переваг економічного аналізу як науки та практики можливе за умови досягнення системності його результатів та взаємозв'язків з іншими науками економічного спрямування, а також виконання інформаційних запитів всіх зацікавлених сторін.
Забезпечення високої функціональної якості економічного аналізу реалізується шляхом дотримання відповідних характеристик корисності. Дія закону корисності як загальноекономічного закону ринкових відносин має багато проявів в аналітичній теорії та практиці, однак не знайшла свого достатнього висвітлення у дослідженнях вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів.
Вивчення теорії та практики економічного аналізу неможливе без урахування напрацювань у цій галузі, що склалися історично. Саме історичний підхід дозволяє сформулювати основні тенденції розвитку науки та практики економічного аналізу. У свою чергу, системне бачення основних напрямків подальшої еволюції економічного аналізу уможливлюється шляхом урахування як загальнодержавних стратегій, так і стратегій трансформації економічного аналізу.
Розширення числа користувачів вимагає перегляду та удосконалення змісту базових методологічних положень і категорій економічного аналізу: завдань, сутності, предмету, об'єктів, принципів, видів, методичних прийомів.
Традиційні методичні підходи економічного аналізу взаємопов'язані з етапами первинного спостереження та зведення даних у бухгалтерському обліку. Тобто практично випали з поля зору економістів — теоретиків та практиків аналітичні можливості поточного обліку.
340
економічного аналізу в Україні присвячене монографічне дослідження.
341