Розділ I. Керуючі принципи
« повернутися до списку


Кожний гравець діє, виходячи з фундаментальних принципів, незалежно від того, чи висловлює він щось словами, чи імпліцитно. Перевірка організацій згідно з універсальними категоріями доводить, що ці принципи дуже схожі. Іншими словами, успішні НУО всього світу прагнуть до одних і тих же фундаментальних переконань, що є запорукою їх успіху. Надалі розглядаються найбільш важливі фундаментальні принципи.
А. Відповідальність, надання послуг та служіння громаді
 Задля забезпечення сталого розвитку, миру і справедливості всі організації повинні працювати на загальне благо. Таким чином, НУО мають інтегруватись у діяльність одна одної, балансуючи між індивідуальними і публічними потребами та фокусуючись на більш високих, широких і публічних рівнях надання послуг.
 Діяльність відповідальної НУО має бути націлена на благо інших, чи то спільноти у цілому, чи то якогось її сегмента. Кошти громади не можна використовувати в егоїстичних цілях, до всіх громадських активів потрібно ставитись дуже серйозно, бо вони довірені Вам громадою. НУО повинна усвідомлювати, що її діяльність впливає на те, як громада сприймає власне НУО, і нести відповідальність за довіру з боку громади. У виконанні всієї діяльності НУО повинна відповідально ставитись до навколишнього середовища.
В. Співробітництво без кордонів
Миру в усьому світі і глобального благополуччя можна досягти завдяки міжрелігійній, міжкультурній і міжрасовій роботі, що не знає штучно створених політичних і етнічних кордонів, які розділяють людей та інституції. НУО мають підтримувати етичні й партнерські відносини задля загального блага.
 НУО мають працювати поза політичними, релігійними, культурними, расовими і етнічними кордонами, в рамках організаційних документів і з організаціями та разом з індивідуумами, які поділяють загальні цінності і задачі.
С. Права людини і гідність
Згідно з Універсальною Декларацією Прав Людини: „Всі людські створіння народились вільними, мають однакові права, сумління і повинні поводитись одне з одним в дусі братерства” (Універсальна Декларація Прав Людини, стаття 1). „Сім’я є фундаментальною природною одиницею суспільства, що сприяє охороні прав і гідності людини” (Універсальна Декларація Прав Людини, стаття 16).
 НУО не повинна порушувати будь-яких фундаментальних прав людини. НУО повинна усвідомлювати, що всі люди народились вільними і гідними. НУО повинна з повагою ставитись до моральних цінностей, релігій, традицій і культур спільнот, в яких і заради яких вона працює. НУО повинна поважати цілісність сім’ї і сімейне життя.
D. Свобода релігії
 „Кожна людина має право на свободу мислення, сумління і релігії; це право включає в себе свободу змінювати релігію і віросповідання та свободу самому чи разом з іншими представниками спільноти, публічно чи приватно демонструвати свої релігійні пристрасті у навчанні, на практиці, у поклонінні чи спогляданні” (Універсальна Декларація Прав Людини, стаття 18).
 НУО повинна поважати свободу релігії.
E. Прозорість і відповідальність
 НУО повинна прагнути відкритості і чесності як всередині організації, так і по відношенню до донорів і спільноти. Повинна мати місце періодична звітність.
 НУО повинна дотримуватись принципу прозорості у відношеннях з урядом, спільнотою, донорами, партнерами, бенефіціаріями та іншими зацікавленими сторонами. Виключення становлять приватні справи і приватна інформація. Базова фінансова інформація НУО, її управлінська структура, списки персоналу і партнерів мають бути відкритими і доступними для громадської спільноти. НУО повинна інформувати громадськість про свою діяльність, походження і використання своїх ресурсів. НУО повинна звітуватись про свою діяльність і прийняті рішення не тільки перед фінансуючими її агенціями та урядом, але й перед людьми, на благо яких вона діє, своїм персоналом і членами, партнерськими організаціями і загальною спільнотою.
F. Правдивість і законність
 НУО повинна бути чесною і правдивою у відношеннях зі своїми донорами, бенефіціаріями від проекту, персоналом, членами, партнерськими організаціями, урядом і загальною спільнотою та поважати закони тієї юрисдикції, в якій вона діє.
 НУО повинна надавати правдиву інформацію як про себе, так і про проекти, які вона здійснює, будь-яких індивідуумів, організації, проекти, законодавство, яким вона протидіє чи які обговорює. НУО має здійснювати свою діяльність в рамках закону країни чи нації, на території якої вона організована чи працює; НУО має протидіяти корупції, хабарництву чи іншим фінансовим порушенням і порушенням закону. Згідно з політикою НУО, персонал і волонтери НУО мають повідомляти урядові структури про порушення з боку будь-якої пов’язаної з діяльністю організації особи. НУО має виконувати закони країни, на території якої вона організована чи працює, такі як: корпоративні закони, фандрайзінгове законодавство, рівні права на працевлаштування, стандарти охорони здоров’я і безпеки праці, закони, що захищають приватне життя людини, права власності і торгової марки тощо.  У випадку порушення правил з боку персоналу НУО, керуючого органу, волонтерів, контрактерів чи партнерів, НУО терміново повинна вжити відповідні заходи.