План
Загальні відомості
Рельєф
Корисні копалини
Клімат
Внутрішні води
Населення
Промисловість
Сільське господарство

Загальні відомості
Площа- 488 тис. кв. км.
Населення – 4.4 млн. чол.
Столиця – Ашгабат
Глава держави – президент
Законодавчий орган – парламент
Адміністративно-територіально поділяється на 5 областей.
Рельєф
Туркменістан має складні природні умови – 4/5 території займає пустеля і тільки на півдні передгірні рівнини Копетдагу придатні для господарської діяльності. Накраю півночі протягається гора Кугитангтау – 3139 м. На східному заході Туаркірські складчасті рівнини до якого входять Устюрта – Капланкир, Челюнкри, Киямандаг.
Корисні копалини
Територія багата різновидами корисних копалин. Нафта, горючі сланці, озокерит, йодо-бромні води, солі, буре вугілля, бетоніт, гіпс, мергель. з республіки – від Каспійського моря до островів Копет-Дага – барит, бенерит; в Каракумах - горючий газ і нафта.

Клімат
Клімат різько-континентальний, посушливий, мілководні річки дають можливість розвивати землеробстао лише за умов зрошення, основним джерелом яких є Амудар’я. ЇЇ води надходять на поля Каракумським каналом.
Для території характерне жарке і сухе літо, м’яка і малосніжна зима, суха осінь. Середня температура липня 28 гр., макс. 49,9 град.
При зміні сезонів спостерігається пильні бурі. З Ірана та Афганістана нерідко віє сухий, гарячий вітер.
Внутрішні води
Головні річки території це: Аму-Дар’я, Мургаб, Тенжен. Аму-Дар’я несе велику кількість насосів які орошають деякі частини земель.
Озер на території мало. На Каспійському узбережжі можна зустріти кілька озер, найбільше з яких Ясха, Топіантан.
Населення
У 1963 р. Начислювалось 1744 т. ч. Основне населення туркмени, проживають також узбеки, казахи, росіяни, татари та інші національності. Середня кількість населення 3,6 чол/км. кв. Найбільше заселені території Аму-Дар’ї, Мургаба, Тенжена.
Промисловість
Основу паливно-енергетичної промисловості складає нафтова промисловість. На берегах Челегена нафту добувають в морі. Промисловий роздобуток газу розвивається в трьох республіках: в Центрі, в Каракумах, та в ЮВ республіці.
З електростанцій найбільше процвітає електрична станція яка працює на рідкому паливі, яка забезпечує 95 % населення.
Сільське господарство
Туркменістан відомий як один з провідних районів вирощування бавовнику, особливо його тонковолокнистих сортів, та її переробки. На зрошуваних землях вирощують озиму пшеницю, кукурудзу, овочі, є сади і виноградники. Пустельні території використовують під пасовища. Розводять тонкорунних овець, а в передгір’ях Копетдагу - знаменитих ахалтекинських коней.
Виконали роботу:
Фонта Мар’яна – папка, інформація
Буковей Андрій – листки
Писанюк Артем – друк
Вірста Іван – файли.