Розділ 1
Розділ 1.1
Розділ 1.1.а
Керівникові РСО або черговому по підрозділу (особі, відповідальній за спецсховище) по закінченні робочого часу оглядати приміщення, перевіряти, чи зачинені вікна, чи виключені електроприлади, впевнюватися в закритті і опечатуванні всіх сейфів (металевих шаф), виключати освітлення, зачиняти і опечатувати приміщення.
Розділ 1.1.б
Приміщення РСО здавати під охорону в караульне приміщення відомчої або позавідомчої охорони установи, про що робити запис в спеціальному журналі прийому-здачі приміщень РСО. В разі відсутності в установі підрозділу охорони, приміщення здавати черговому по установі. У випадку, коли в установі штатним розкладом не передбачені охорона або чергові, приміщення РСО обладнати засобами охоронно-пожежної сигналізації, сигналізацію вивести на пульт чергового районного (міського) відділу Управління охорони Міністерства внутрішніх справ України.
Розділ 1.2
Розділ 1.2.а
Двері приміщень РСО і спеціальних сховищ опечатувати. Конструкцію засобів для опечатування або опломбовування зробити такою, щоб відтиск печатки або пломбу неможливо було зняти незамітно.
Розділ 1.2.б
До замків вхідних дверей РСО і спецсховищ зробити два екземпляри ключів. Робочий екземпляр ключів по закінченні робочого часу здавати в опечатаному пеналі на зберігання в караульне приміщення охорони або черговому по установі під розпис в книзі прийому-здачі приміщення РСО.
Розділ 2
Розділ 2.1
Розділ 2.1.а
Всебічно вивчати діяльність установи з метою виявлення та усунення шляхів, причин і умов витоку секретних відомостей.
Розділ 2.1.б
Розробляти і здійснювати заходи, що забезпечують режим секретності при роботі з секретними документами, не допускати необґрунтованого ознайомлення з документами та включення в документи зайвих відомостей, організувати і здійснювати облік і зберігання секретних документів, їх прийом, реєстрацію, розмноження і розсилку.
Розділ 2.2
Розділ 2.2.а
Розробляти заходи по забезпеченню внутрішнього режиму на об’єкті, пропускного режиму і охорони установи, впроваджувати нові технічні заходи охорони.
Розділ 2.2.б
Контролювати виконання вимог законів, нормативних документів, інструкцій, положень правил і вказівок по забезпеченню збереженні таємності і режиму секретності всіма особами, що мають відношення до секретних робіт і документів, проводити роз’яснювальну і виховну роботу серед осіб, що допущені до роботи з державною таємницею.
Розділ 3
Розділ 3.1
Розділ 3.1.а
Робота, пов’язана із побудовою систем захисту інформації, вимагає великих зусиль. При проведенні даного типу робіт потрібно враховувати такі фактори як багатоаспектність, цілісність та ієрархічність не тільки інформації, яка підлягає захисту, але і самої системи захисту, яка створюється для забезпечення цих трьох характеристик інформації.
Розділ 3.1.б
Ієрархічність системи захисту можна забезпечити шляхом побудови системи захисту у формі концентричних кіл, тобто одні засоби захисту доповняються іншими, а ті в свою чергу ще іншими. В цій ситуації найголовнішою проблемою є безконтрольне нагромадження різних пристроїв, які не відповідають політиці безпеки організації і не до кінця виконуюють свої функції, а в окремих випадках зовсім не виконуюють і негативно впливають на інші технічні засоби захисту або обробки інформації.
Розділ 3.2
Розділ 3.2.а
При розгляді питання забезпечення цілісності інформації виникає проблема доступу до інформації та його обмеження. Робота по розмежуванню фізичного і логічного доступу до інформації також призводить до утворення таких помилок, як надання інофрмації невідповідного їй статусу, тобто тотальна заборона використання широкодоступної інфомації, чи навпаки. Непрофесійне розмежування логічного доступу до інформації, тобто в комп’ютерних системах, призводить до утворення прихованих каналів доступу до інформації.
Розділ 3.2.б
Багатоаспектність системи захисту передбачає побудову системи, яка б враховувала різні фактори впливу на безпеку інформації, і її захищеність. Отже побудова системи захисту інформації включає в себе ще багато додаткової роботи, крім власне створення самої системи захисту та впровадження її в роботу.
З М І С Т
Розділ 1 1
Розділ 1.1 1
Розділ 1.1.а 1
Розділ 1.1.б 1
Розділ 1.2 1
Розділ 1.2.а 1
Розділ 1.2.б 1
Розділ 2 1
Розділ 2.1 1
Розділ 2.1.а 1
Розділ 2.1.б 1
Розділ 2.2 2
Розділ 2.2.а 2
Розділ 2.2.б 2
Розділ 3 2
Розділ 3.1 2
Розділ 3.1.а 2
Розділ 3.1.б 2
Розділ 3.2 2
Розділ 3.2.а 2
Розділ 3.2.б 2
З М І С Т 3