ВИСНОВОК
В даній курсовій роботі був зроблений огляд безпровідної АТМ мережі: еталонна модель, приклади конфігурації і протоколи управління, проведених на даний момент робочою групою WATM форума АТМ Forum. WATM – це підхід, направлений на розширення схеми АТМ для звязку, орієнтований на встановлення зєднання, з представленням QoS в безпровідній і мобільній області. Основними відмінностями між WATM і іншими підходами являється інтеграція в специфікацію всієї системи. WATM визначає радіодоступ, управління мобільністю, схеми переключення, QoS мобільного звязку, безпеку і т. д.
Крім цього, в курсовій роботі обговорювались мотиви розробки WATM і перераховані служби WATM, які повинні будуть представлятися. Ці функції будуються на множині нових функцій, потрібних для підтримки мобільності в стаціонарній мережі і на мобільних і безпровідних терміналах. Оскільки багато проблем в WATM аналогічні до тих які зустрічаються в інших безпровідних мережах, АТМ Forum намагається узгодити свою роботу з іншими стандартами. Наприклад, WATM може використовувати технологію BRAN, яка стандартизована ETSI, як рівень радіодоступа.
Однак, основна складність WATM визначається функціями і протоколами, необхідними для переключення. В цьому контексті було представлено декілька сценаріїв, демонструючих повідомлення, параметри і обєкти, задіяні в переключені. Складність WATM викликана його можливістю збереження параметрів QoS для зєднань при переключенні і принципом орієнтації на зєднання (АТМ). Внаслідок таких особливостей виникає необхідність резервування ресурсів, провірки доступності ресурсів в точці доступа і зміна маршрута зєднання.