Практичне заняття №6
Виконалa: студенткa
ФМ, МО-42
Доманська Ю.
Модель оцінки і розвитку Факультету Менеджменту
Система збалансованих показників Нормана-Каплана являє собою низку взаємопов’язаних методик по цілям, мірам, задачам та ініціативам, які в сукупності описують як стратегію організації так і способи її досягнення. Основними ідеями даної системи являється:
правильна реалізація стратегії, а не якість самої стратегії;
використання в управлінні тільки фінансових показників не дозволяє успішно слідувати цілі довгострокової максимізації вартості компанії.
Цю систему впроваджують в компаніях для того, щоб запустити в дію стратегію. Її основним призначенням – посилення стратегії бізнесу, донесенням її суті до кожного співробітника.
Існує чотири групи основних показників даної системи:
Фінанси.
Клієнти.
Внутрішні бізнес-процеси.
Навчання та розвиток.
Чому система збалансованих показників Нормана-Каплана в багатьох випадках стала перспективою для розвитку багатьох компаній та підприємств, а не може бути застосована як головна альтернативна ланка в розвитку нашого факультету?! Цікаве питання, а для чого взагалі формувати стратегічні плани, коли можна звичайно вичитувати теоретичний матеріал підручників десятирічної давності. Основною проблемою, що виникла на Факультеті Менеджменту, на мою думку, переслідування фінансових результатів, що зовсім суперечить основним ідеям системи збалансованих показників. Керівництво Факультету Менеджменту не націлено на ефективну реалізацію випускників, що в майбутньому могло б стати ключовим фактором його розвитку. Більшість із студентів, будучи випускниками, знаходять роботу не по спеціальності, що є наслідком, насамперед, невміння застосувати отримані знання, або неготовність до реальних ситуацій на противагу вигаданим задач в університеті.
Ціни на навчання постійно зростають, що свідчить про виплату грошових винагород викладачам за викладання дисциплін. Але слід зауважити, що показники якості навчання, гарантії працевлаштування залишаються незмінними і як завжди, фатальними.
На мою думку, роботодавці, будучи клієнтами факультету, готові платити аби факультет готував для них спеціалізованих фахівців, які крім прочитаних лекцій мають за плечима великий практичний досвід.
На рахунок внутрішніх бізнес-процесів можна сказати, що навчальний процес на факультеті теж організований не належним чином. На мою думку, набагато ефективніше було б, коли практичні завдання проводилися не в навчальних аудиторіях, а паралельно з лекціями проводилися на виробництві, у реальному житті, а не в книжках.
Навчання і розвиток кожного із студентів залежить в певній мірі, не тільки від викладачів, навчальних планів, керівництва Факультету Менеджменту, а й від самих студентів. Дуже багато студентів не хочуть вчитися самостійно, а прагнуть або списати, або заплатити за пропущенні заняття. Вони не прагнуть до отримання знань та формування особистості як спеціалізованого фахівця.
Фінанси
Цілі
Показники

Збільшити кількість платних місць навчання
Збільшити кількість спонсорських внесків
Збільшити кількість благодійників
% студентів-платників; -% студентів-державників;
кількість осіб, які отримуватимуть стипендію;
кількість бізнес-семінарів.
% спонсорських внесків; - кількість людей, які зроблять добровільні внески; - % внесків студентів за прогули пар; - % відрахувань з викладачів за прогули; - % внесків роботодавцями за підготовку випускників
% благодійних внесків; - кількість благодійних внесків.


Бізнес-процеси
Цілі
Показники

Організація навчального процесу
Мотивація студентів
Обмін студентами
відповідність навчальному плану реальному розкладу; - відсутність «вікон» між парами.
збільшувати кількість студентів, які б отримували стипендію; - грошові премії відмінникам навчання; - грамоти та подяки студентам; - шанобливе ставлення до студентів.
- % обміну студентами; - % нових вузів, країн обміну.


Клієнти
Цілі
Показники

Залучення нових роботодавців
Мотивація роботодавців
- % залучення роботодавців; - кількість методів залучення нових роботодавців.
- кількість конкурентних робіт для підприємств; - % робітників-партнерів; - кількість студентів-випускників; - % випускників-роботодавців; - % залучення роботодавців; - кількість методів залучення.

Персонал
Цілі
Показники

1. Задоволення персоналом
2. Відповідність кваліфікації
3. Залучення нового персоналу
- % задоволення персоналом; - кількість задоволення персоналом.
- % працівників, що підвищили кваліфікацію; - кількість працівників, що захистили кандидатські роботи; - % працівників-доцентів; - % докторів наук; - самоосвіта.
- % залученого персоналу; - кількість залучених випускників ФМ


Висновок.
Керівництву необхідно зважити пропозиції як студентів, викладачів так і потенційних роботодавців, щоб максимально чітко визначитися із стратегією, а також тактикою її досягнення.
На мою думку, коли ФМ застосує систему збалансованих показників зможе вийти на вищий рівень популярності. Використовуючи систему збалансованих показників керівництво ФМ зможе реалізувати стратегію, але не переслідуючи при цьому ідею збагачення.
Необхідно сформувати стратегію та досягти її зараз із незначними втратами, що в майбутньому принесуть великі прибутки та можливості. Якщо не звернути на це увагу й надалі підвищувати ціни на навчання, це може стати причиною зниження кількості абітурієнтів та популярності факультету.