ЗАДАЧА 1
Визначити обсяги вхідних грошових потоків на п-ві в рамках фінансової та інвестиційної діяльності якщо відомо такі дані:
Реалізація необоротних активів на суму 20 000 грн.
У результаті продажу дочірних п-в на п-во надійшло 150тис грн.
Обсяг виручки від реалізації продукції 600 тис грн. в т.ч. ПДВ.
П-во отримало дивіденди від володіння корпоративними правами іншого п-ва 40 тис грн.
П-во продало облігації внутрішньої державної позики 65 тис грн.
ІД = 20 тис+150тис+40тис=210 тис грн.
ФД = 65 тис грн.

ЗАДАЧА 2
Визначити обсяги вхідних грошових потоків на п-ві в рамках фінансової та інвестиційної діяльності якщо відомо такі дані:
П-во отримало кредит 30 тис грн.
У результаті емісії звичайних акцій на п-во надійшло 80 тис грн.
Обсяг виручки від реалізації продукції 300 тис грн. в т.ч. ПДВ.
П-во отримало дивіденди від володіння корпоративними правами іншого п-ва 20 тис грн.
Реалізація майнових комплексів 40 тис грн.
ІД = 40 тис+20тис = 60тис грн.
ФД = 30тис+80тис = 110 тис грн.

ЗАДАЧА 3
Визначити обсяги вхідних грошових потоків на п-ві в рамках фінансової, операційної та інвестиційної діяльності якщо відомо такі дані:
Реалізація необоротних активів 10 тис грн.
У результаті продажу дочірних п-в на п-во надійшло 100 тис грн.
У результаті емісії звичайних акцій надійшло 60 тис грн.
Обсяг виручки від реалізації продукції 500 тис грн. в т.ч. ПДВ.
П-во отримало дивіденди від володіння корпоративними правами іншого п-ва 20 тис.
П-во продало облігації внутрішньої державної позики 10 тис. грн.
ІД = 10 тис+100тис+20тис=130тис. грн.
ФД = 60тис + 10тис = 70 тис грн.
ОД = 500 тис грн.
ЗАДАЧА 4
У результаті ліквідації ТОВ обсяг виручки від реалізації ліквідаційної маси склав 800тис грн. Обсяг вимог кредиторів до п-ва склав 1млн грн. Статутний капітал п-ва – 100тис грн. і сформований за рахунок вкладів 4 учасників товариства. Частка одного з учасників у статутному капіталі 70%, а частки решти учасників є однаковими. Приватне майно найбільшого учасника – 200тис грн. в т.ч. йому належать облігації товариства, учасником якого він є, номінальною вартістю 50 тис грн. Визначити джерела погашення вимог кредиторів п-ва та в якій мірі вони будуть задоволені.
EMBED Equation.3
Дефіцит може бути забезпечений за рахунок продажу активів співвласників.
0,7 – дисконт на зниження ціни в умовах термінової реалізації.
EMBED Equation.3
ЗАДАЧА 5
Прийнято рішення про заснування ВАТ. Засновниками була організована відкрита підписка на акції, результати якої характеризуються такими даними:
Номінальна вартість акції 30 грн.
Курс емісії 100%
Кількість акцій, які підлягають розміщенню – 30 тис шт.
Накладні затрати, пов’язані із заснуванням п-ва – 10 тис грн.
На момент складання установчих зборів АТ в цілому було сплачено 50% номінальної вартості акцій.
Чи буде засноване АТ?
Який вигляд буде мати 1 розділ пасиву балансу АТ за умови його реєстрації?
EMBED Equation.3
EMBED Equation.3
Якщо номінальна вартість акцій 40 грн:
EMBED Equation.3
Статутний капітал має бути більший 1250 мін з/п. Даній умові АТ відповідає.
На момент скликання установчих зборів акції повинні бути оплачені не менше ніж 30%.
АТ засноване.
І розділ пасиву балансу:
1. Статутний капітал 1200 тис грн
2. Додатковий капітал
3.Резервний капітал
4. Нерозподілений прибуток
5. Неоплачений капітал 600 тис грн
6. Вилучений капітал
Разом 600 тис грн.
ЗАДАЧА 6
Стабільний середньорічний чистий прибуток підприємства становить 100 тис. грн. Ставка капіталізації – 10 %. Статутний капітал – 550 тис. грн.
Визначити курс акції, визначений за методом капіталізованої вартості
EMBED Equation.3

ЗАДАЧА 7
Розрахувати балансовий курс акцій п-ва, якщо ВК п-ва характеризують такі наведені в балансі дані:
EMBED Equation.3
ЗАДАЧА 8
Визначити рух коштів від операційної діяльності п-ва за звітний період прямим методом за такими даними:
Чиста виручка від реалізації продукції 8710тис грн.
Надходження від емісії акцій 150 тис грн.
Інші грошові видатки для покриття операційних витрат, які не стосуються інвестиційної і фінансової діяльності 20 тис грн.
Витрати на виробництво реалізованої продукції, пов’язані з виплатою грошових коштів 700 тис грн.
Сплачено проценти за користування позичками 10 тис грн.
Сплачено податок на прибуток від операційної діяльності 120 тис грн.
Амортизаційні відрахування 30 тис грн.
EMBED Equation.3
ЗАДАЧА 9
Статутний капітал АТ 800 тис грн., номінальна вартість акцій 100 грн. Прийнято рішення про збільшення СК за рахунок нерозподіленого прибутку та резервного капіталу, які перевищують необхідний, передбачений законодавством розмір. Співвідношення, з яким відбувається збільшення СК – 4:1. Величина резервів і нерозподіленого прибутку 1 млн. Сума збільшення 200 тис грн.. Розрахувати курс акції до і після збільшення СК.
EMBED Equation.3
Це означає, що 4 акції номіналом 100 грн при курсі 225% перед збільшенням капіталу коштували:
EMBED Equation.3
4 акції + 1 додаткова акція після збільшення СК за курсу 180% дорівнюватимуть:
ЗАДАЧА
Визначити найкращий варіант реінвестування, якщо Рв> р, Рв<р, Рв=р. Чистий прибуток, що припадає на 1 акцію – 10 грн., а відношення рентабельності власного капіталу до рентабельності вкладень в альтернативні інвестиції дорівнює 0,2 : 0,15
EMBED Equation.3
КА – ринковий курс корпоративних прав
П – чистий прибуток на 1 акцію
Д – дивіденди на 1 акцію
Рв – рентабельність власного капіталу
Р – рентабельність вкладень в альтернативні інвестиції
Рв> р
EMBED Equation.3 грн. – найкращий варіант
2) Рв<р
EMBED Equation.3 грн
3)Рв=р
EMBED Equation.3 грн
Оподаткування дивідендів які отримують нерезиденти
Ставку податку на доходи нерезидентів, отримані у вигляді дивідендів установлено в розмірі 15%. Такий порядок поширюється на юридичних осіб і суб’єктів господарської діяльності, що не мають статусу юридичної особи з місцезнаходженням за межами України. Загальними принципами міжнародного права та внутрішнім законодавством України передбачено, що у разі, коли нормами міжнародних договорів установлено інші правила ніж ті, що містяться у національному законодавстві, застосовуються правила міжнародних договорів.
Згідно з угодою з Російською федерацією, податок на дивіденди не повинен перевищувати 5% загальної суми дивідендів, якщо резидент другої договірної держави (Росії) зробив внесок до його акціонерного капіталу (статутного фонду) в розмірі не менше ніж 50 тис. дол.. США або еквівалентній сумі в національній валюті договірних держав; та 15% від загальної суми дивідендів у всіх інших випадках.
У конвенції з Естонською республікою, Латвією та Литвою податок не повинен перевищувати 5% загальної суми дивідендів, якщо право на дивіденди фактично має компанія на відміну від товариства і вона є власником принаймні 25% капіталу компанії, яка виплачує дивіденди. В усіх інших випадках застосовується ставка 15%. Така сама норма міститься а договорах з Польщею, Болгарією, Угорщиною, Норвегією і Данією.
Згідно з конвенцією між Урядом Великобританії та Пн. Ірландії, коли право на дивіденди має компанія, яка контролює прямо або опосередковано принаймні 20% капіталу з правом голосу компанії, що виплачує дивіденди (Сполучене королівство), або принаймні 20% статутного капіталу (Україна), податок не повинен перевищувати 5% дивідендів, а у всіх інших випадках – 10%. Таке саме положення і у договорі з КНР.
Конвенція між Україною і Канадою. Податок, який справляється з доходів у вигляді дивідендів не повинен перевищувати 5% від загальної суми дивідендів, якщо право на ці дивіденди фактично має компанія, яка контролює прямо або опосередковано принаймні 20% статутного капіталу компанії, що виплачує дивіденди (Україна). В усіх інших випадках має застосовуватись ставка у розмірі 15%
Конвенція з королівством Нідерланди. Коливається в межах від 0 до 15%, дивіденди звільняються від оподаткування у випадках, коли компанія, яка володіє прямо принаймні 50% капіталу компанії, що виплачує дивіденди і при цьому було внесено до капіталу компанії інвестиції в розмірі більше 300 тис. дол.. США або їх еквіваленту у національній валюті.
США – 15% від суми дивідендів.
ЗАДАЧА
Громадянин України – акціонер АТ – резидента України має постійне місце проживання в Пн. Ірландії. Які податки слід сплатити при виплаті дивідендів такому акціонеру.
Пн. Ірландія – 5% від загальної суми дивідендів, коли компанія контролює 20% капіталу з правом голосу або 20% статутного капіталу
ЗАДАЧА
Загальні збори АТ на пропозицію правління прийняли рішення про подрібнення акцій у співвідношенні 1:5 та зменшення розміру статутного капіталу з 20млн. грн. до 16млн. грн. шляхом викупу та анулювання акцій. Номінальна вартість акцій до їх подрібнення становила 50грн., ринкова – 100грн. Визначити дивіденди, які отримають акціонери в результаті здійснення цих операцій.
Вартість акцій до подрібнення 50грн, ринкова – 100грн.
Вартість акцій після подрібнення 10грн., ринкова – 20грн.
У результаті подрібнення змінюється загальна кількість акцій, що перебувають в обігу. Розмір статутного капіталу п-ва залишається незмінним. Кожна акція номінальною вартістю 50грн обмінюється на 5 акцій, номінальною вартістю 10грн. Отже, 400тис. акцій номіналом 50грн обмінюється на 2 млн. акцій нової емісії, номіналом у 10грн. Строк обміну 1 місяць з моменту повідомлення про це акціонерів.
Для зменшення статутного капіталу п-во здійснює викуп кожної 5-ї акції нової емісії за номінальною вартістю 10грн. Кількість акцій, які перебувають в обігу зменшується з 2млн шт. до 1600 тис.шт.
20млн:10=2млн
1,6:10=1600
Викуплені товариством акції підлягають анулюванню протягом 1 року. Таким чином акціонер, який спочатку володів 1 акцією в 50 грн отримує компенсацію в 10 грн. Суми, отримані акціонерами в результаті продажу ними акцій емітенту за номінальною вартістю не підлягають оподаткуванню.
ЗАДАЧА
Потреба п-ва у фінансових ресурсах для реалізації інвестиційного проекту становить 50тис грн. Для покриття цієї потреби було прийнято рішення про емісію облігацій з дисконтом. Параметри емісії характеризуються такими даними:
загальна сума випуску (за курсом емісії) 500тис грн.
дата закінчення розміщення облігацій 31.01.02
строк погашення облігації 31.12.10
курс погашення 100% номінальної вартості
оціночна процентна ставка за облігаціями 12% (нараховується за методом складних відсотків)
Розрахуємо загальну номінальну вартість, яку слід виключити в період погашення облігацій і суму дисконту (дисажіо), якщо відсотки нараховуються щорічно 1 раз на рік:
В=500·(1+0,12)?8=1238
СД=1238-500=738
ЗАДАЧА
Розрахувати ефективну ставку процента за товарним кредитом, а також доцільність його використання якщо ставка за аналогічним банківським кредитом 40% річних якщо передбачений контракт. Строк сплати відвантажених товарів 4 днів з моменту їх надходження на склад клієнта. При здійсненні розрахунків протягом перших 15 днів після надходження товару сконто (знижка) до базової ціни дорівнює 3%.
EMBED Equation.3
EMBED Equation.3 - величина знижки у %
EMBED Equation.3 - тривалість відстрочки платежу, дні
EMBED Equation.3 - період дії знижки, дні
EMBED Equation.3 - кредит вигідніший.