Агентство зовнішньої реклами «FOX»
Адреса: Україна, м. Рівне, вул.. Млинівська 13

Інформація конфіденційна
М.П. ____________
Якщо проект не зацікавив вас, просимо повернути бізнес – план

Направляється:
Національний університет водного господарства та природокористування
Кафедра трудових ресурсів і підприємництва
Олійник О.О.
Назва проекту:
ТзОВ «FOX»
Товариство з обмеженою відповідальністю
«FOX»

Директор Яткевич В.П .
Проект підготували:
Кірдей В.О.
Яткевич В.П.
Дата початку реалізації проекту: 01.02.2008 року
Тривалість проекту: необмежена.
Період часу, протягом якого актуальні дані: 1 рік.
Дата та місце складання проекту:
м. Рівне, 01.11.2007 року
Рівне – 2007
ЗМІСТ
Анотація 3
Резюме 4
Опис підприємства 5
Опис ринку підприємства 8
План маркетингу 8
Виробничий план 9
Організаційне планування 12
Фінансовий план 14
Оцінка ризиків 17
Додатки 18
Анотація
Товариство з обмеженою відповідальністю «FOX»
Директор Яткевич В.П .
Проект підготували:
Кірдей В.О.
Яткевич В.П.
Зміст проекту.
Проект полягає у створенні невиробничого підприємства, яке буде надавати послуги по розробці зовнішньої реклами для підприємців та організацій міста Рівне.
Результат реалізації проекту.
Є отримання прибутку за допомогою виробництва предметів зовнішньої реклами
Необхідні фінансові ресурси.
Необхідний стартовий капітал планується одержати у формі пільгового кредиту строком на 1 р. під 13% річних в «Приватбанк». По закінченню терміну окупності діяльність підприємства здійснюватиметься за рахунок самофінансування.
Період окупності проекту.
Період окупності проекту становить 18 місяців.
Очікуваний середньомісячний прибуток.
129353,02 грн..
Резюме
Планування є нормою будь-якої підприємницької діяльності. З розвитком ринку і в Україні необхідність в бізнес-планах стала настільки очевидною, що вже в 1994 – 1995 рр. їх застосування стає обов'язковим.
Бізнес-план виступає як об'єктивна оцінка власної підприємницької діяльності фірми і в той же час необхідним інструментом проектно-інвестиційних рішень відповідно до потреб ринку. У ньому характеризуються основні аспекти комерційного підприємства, аналізуються проблеми, з якими воно зіткнеться, і визначаються способи їх вирішення. Отже, бізнес-план – одночасно пошукова, науково – дослідницька і проектна робота.
У даному бізнес-плані розглядаються різні умови, проводяться необхідні аналізи і проводяться необхідні розрахунки для реалізації проекту по створенню рекламного агентства в м. Рівне.
У сучасному світі реклама стала не просто невід'ємною частиною соціально-економічних процесів, але і самостійною галуззю бізнесу.
Соціальна значущість проекту полягає в розвитку рекламного бізнесу на Рівненщині, створенні робочих місць, отриманні прибутку, створенні додаткового потоку грошових коштів до міського бюджету у вигляді податкових та інших відрахувань.
Діяльність створюваного підприємства направлена на надання послуг у сфері рекламного бізнесу як різним підприємствам, так і фізичним особам.
За підсумками досліджень попиту, економічної ситуації в регіоні і досвіду аналогових підприємств були встановлені: мінімальний перелік послуг, вимоги до якості продукту, цінова політика, механізми виходу на ринок та інші необхідні параметри.
Термін окупності проекту складає: 1,5 року.
1. Опис підприємства
Загальні відомості про підприємство
Найменування: Агентство зовнішньої реклами „FOX” в м.Рівне.
Організаційно-правова форма підприємства: товариство з обмеженою відповідальністю.
Мета проекту: отримання прибутку за допомогою виробництва предметів зовнішньої реклами
Вид діяльності: виготовлення предметів зовнішньої реклами
Необхідний стартовий капітал: 200000 гривень.
Фінансування проекту: необхідний стартовий капітал планується одержати у формі пільгового кредиту строком на 1 р. під 13% річних в «Приватбанк». По закінченню терміну окупності діяльність підприємства здійснюватиметься за рахунок самофінансування.
Приміщення: оренда.
Первинний розмір штату: 10 чоловік
Термін окупності проекту: 1,5 року.
Продукція
Зовнішня реклама ( Outdoor advertising) - один з основних засобів реклами, носії якого розміщуються поза приміщеннями. Даний вид реклами є найефективнішим і перспективнішим. До основних видів зовнішньої реклами відносять: перетяжки, щити, суперсайти і брандмаури, Сіті-формат, покажчики і вивіски, вивіски, світлові екрани, лайтбокси, банери і т.п.
Види продукції
Перетяжки
Зазвичай, полотно перетяжки виготовляється методом трафаретного друку на бавовняній тканині. При необхідності розміщення на тривалий термін або при виготовленні складного макету використовується або друк сублімації на шовковій тканині, або друк на банері.
Щити
Щити 3х6 - найпопулярніший і поширеніший вид зовнішніх рекламоносіїв. Рекламний щит є двосторонньою конструкцією, проте існують трибічні конструкції (призми) і односторонні, розміщені на стінах будівель (брандмауери), що складається з постера і каркаса. Друк постера може здійснюватися на баннерній тканині (вінілі) або на папері. Баннерна тканина більш довговічна і майже ніколи не вимагає заміни. Постер надрукований на папері часто може порватися або відклеїтися, тому паперові постери ніколи не розміщуються довше за один місяць. Каркаси, як правило, виготовляються з алюмінію і неіржавіючих матеріалів.
Суперсайти і брандмауер
Суперсайт: 15х5м, 12х5м - великоформатні конструкції, що окремо стоять, із зовнішнім підсвічуванням. Домінують над іншими рекламними форматами. Розташовуються на основних магістралях. Звичайно такі конструкції встановлюються на високих опорах і мають трикутну проекцію, що дозволяє розвернути рекламну поверхню так, щоб поліпшити її огляд з обох боків.
Брандмауер: крупна рекламна конструкція, розташована на стінах будівель. Рекламна поверхня розташована зазвичай на глухій рівній стіні будівлі вільної від вікон. Площа брандмауерів різна і залежить лише від будівлі, на якому він розміщується. Стандартна площа від 50 до 250 кв. м.
Кришна установка
Кришна установка: ексклюзивна іміджева конструкція на дахах будівель з використанням неону, зовнішнього і внутрішнього підсвічування. Один з перспективних видів. Використовується для оформлення, як правило, будівель і офісів великих компаній.
Сіті-формат
У центрі міста в місцях постійного руху людей для розміщення реклами, направленої саме на пішоходів, використовуються конструкції сіті-формату. На відміну від рекламних щитів у сіті-формату рекламний плакат знаходиться на незначній висоті від землі. Наявність внутрішнього підсвічування, висока якість друку рекламних плакатів в поєднанні з вдалим креатівом дозволяє легко привернути увагу потенційного клієнта. Розмір рекламного поля таких конструкцій - 120х180 см
Лайтборди
Лайтборди – це двосторонні світлові короби розміром 1,2х1,6 м. з підсвічуванням зсередини. Виготовляється із заготовлених каркасів шляхом нанесення іміджевого малюнка. Розташовуються на трьох шляхопроводах на щоглах - опорах вуличного освітлення.
Покажчики
Є малоформатною конструкцією, що виготовляється з пластикової підстави і оракального покриття. Можливі варіанти світлових покажчиків. В даному випадку технологія виготовлення ідентична технології „лайтборда”.
Інші можливі види послуг, що надаються:
Зовнішнє оформлення фасадів будівель
Продукція для виставок (стенди, промо-розкладачки, малі вивіски і т.п.)
Широкоформатний друк
План випуску продукції
Розглянуті вище види зовнішньої реклами користуються найбільшим попитом на сьогоднішній день. Очевидно, що підсумковий випуск по кожному з цих видів буде не пропорційний іншому, що залежатиме від фактичного, а не передбачуваного попиту.
На даному етапі розробки проекту передбачається наступний розподіл випуску, який приведено в таблиці 2.2.1.
Таблиця 2.2.1
Плановий розподіл випуску
Продукція: вартість, монтажні роботи, ціна
Вартість зовнішньої реклами включає:
Дизайнерську роботу
Виготовлення постера
Додаткові витрати (каркас, кріплення, світлове оформлення і т.п.)
Монтажні роботи
Вартість дизайнерської роботи залежить від виду продукту. Вартість постера – від витрати матеріалів. Монтажні роботи складають 20% від замовлення.
Комерційна націнка складає 60% від витрат.
Таблиця 2.3.1
Узагальнені дані по продукції
*Середнє замовлення – це формат, який користується найбільшим попитом з даного виду реклами
** Параметри фасадних робіт повністю залежать від умов замовлення
Опис ринку підприємства
На сьогоднішній день реклама є невід'ємною частиною економічних процесів. Це обумовлено тим, що саме реклама є головним „двигуном” товару на ринку.
Економічна функція реклами зводиться в основному до інформування про товар або послугу, їх популяризацію, підвищенню попиту і товарообігу, а разом з тим – і виробництва.
90% рекламодавців – це комерційні організації, які регулярно публікують інформацію про себе за допомогою засобів реклами.
Зовнішня реклама – один з найперспективніших видів реклами.
3. План маркетингу
Маркетингова стратегія полягає в активному просуванні продукції Агентства на ринку рекламних послуг.
Цілі маркетингу:
Збільшення об'ємів продажів
Забезпечення рентабельності підприємства
Розширення ринків збуту
Просування товарів на ринку здійснюється за допомогою реклами, паблісіті (інформації), персонального продажу і стимулювання збуту через покупців, продавців, посередників. Стимулювання збуту, як ефективний вид просування товарів, включає заходи у стосунках з клієнтами: різноманітні пільги і форми заохочення (знижки, конкурси, лотереї, кредит, подарунки).
На просування товарів направлена також реклама, мета якої – сприяння реалізації маркетингових цілей, до яких відносять: збільшення об'єму продажів; збільшення частки ринку; виведення на ринок нових товарів; формування позитивного іміджу фірми і т.д.
Основна мета операційного маркетингу – генерація доходів від продажів, тобто використовування найефективніших методів продажів і мінімальних витрат. При цьому мета досягнення певного об'єму продажів трансформується у виробничу програму і програму збуту для окремих продажів. Активність операційного маркетингу – вирішальний чинник в діяльності фірм, особливо на тих ринках, де конкуренція загострена. Будь-який товар, що володіє навіть відмінною якістю, повинен мати прийнятну для ринку ціну, бути доступним для покупців в збутовій мережі. Він повинен бути пристосований до звичок споживачів, відповідати їх очікуванням і мати комунікаційну підтримку, яка сприятиме його просуванню. Для виконання всіх цих пунктів і необхідний операційний маркетинг.
План маркетингу – це план заходів щодо досягнення занланованого об'єму продажів і отримання максимального прибутку шляхом задоволення ринкових потреб.
Основні маркетингові заходи:
Активний вихід на ринок – проведення промо-кампанії у зв'язку з відкриттям Агентства
Проведення рекламної кампанії
Проведення акцій по зниженню цін у зв'язку з календарними святами
Вироблення гнучкої системи знижок для постійних клієнтів, для повторних замовлень або крупних замовлень
Ціноутворення
Цінова політика є складовою конкурентоспроможності товару, кінцева мета якої – визначити цінову стратегію, конкурентну ціну товару. Методика визначення оптимального рівня цін враховує попит на продукцію і чутливість покупців до зміни ціни; витрати виробництва і реалізації продукції; ціни конкурентів. Відповідно з метою ціноутворення, маркетингова служба повинна вибрати з декількох цінових стратегій найефективнішу: стратегію єдиних або диференційованих цін; стратегію високих або низьких цін; стратегію стабільних або нестабільних цін; стратегію пільгових або дискримінаційних цін, а також різноманітні знижки і надбавки.
Для мого проекту передбачається наступна схема ціноутворення:
Конкуренція
Рівненський ринок зовнішньої реклами на даному етапі його розвитку представлений двома основними фірмами-конкурентами:
ПП „Майстерня реклами” (50% ринку)
Рекламна агенція „Блік” (20% ринку)
ТзОВ „Варто” (10% ринку)
Конкурентну боротьбу планується здійснювати за допомогою наступних механізмів:
розширення ринку збуту;
розробки гнучкої системи оплати;
введення додаткових безкоштовних послуг.
За допомогою цих механізмів планується захопи 20% ринку.
Виробничий план
Приміщення
Для реалізації даного проекту необхідне приміщення на 1-ому поверсі загальною площею 120 м2. Планується наступний розподіл площі:
Кабінет директора (3) -10м2
Бухгалтерія (2) – 10м2
Приймальня (1) -15м2
Дизайн-відділ (4) -15м2
Виробничий відділ (5) -50м2
Складське приміщення (6) -20м2
SHAPE \* MERGEFORMAT
666
3
2
4
1
5
6

Малюнок 1– План приміщення
Також можливий варіант розташування офісної частини і виробничої в різних будівлях. Основне побажання до приміщення для виробництва – 1 поверх і вільний під'їзд транспорту.
Для офісного приміщення – розташування в одному з ділових центрів.
Надалі вважатимемо, що офісне приміщення і виробниче знаходяться в одній будівлі.
Залежно від стану приміщення буде проведений ремонт певної складності. Середні витрати на ремонт визначені сумою 28000 гривень.
Приміщення передбачається взяти в довгострокову оренду (на термін більше 11 місяців).
Орендні платежі в місяць складуть:
Орендна ставка * площа приміщення
120 грн*120м2= 14400 гривень
Устаткування
Для роботи Агентства необхідне наступне устаткування:
Таблиця 6.1
Устаткування
Крім технічного устаткування також необхідні меблі. Сумарні витрати на придбання меблів складають 25000 гривень.
Разом по устаткуванню + ремонтні роботи: 69170 гривень.
5. Організаційне планування
Організаційний план – одна з найважливіших складових будь-якого проекту. Від якості його розробки і виконання залежить ефективність реалізації проекту.
В даному випадку доцільно розбити весь організаційний план на ряд етапів.
Підготовчий етап
Даний етап передбачає заходи довиробничого процесу.
Перелік необхідних кроків викладений в таблиці 3.1.1.
Таблиця 3.1.1
Заходи підготовчого етапу
 
Організаційний план виробничого етапу
Даний етап містить в собі заходи фактичної діяльності Агентства.
Таблиця 3.2.1
Основні фінансові заходи виробничого етапу
6. Фінансовий план
Для фінансування проекту планується узяти пільговий кредит в сумі 200000 грн. строком на 1 р. під 13% річних в Ощадному Банку. Виплати відсотків по кредиту планується здійснювати щомісячно.
Кредитні засоби планується витратити на закупку устаткування, ремонт приміщення, адміністративні потреби, рекламну кампанію і презентацію Агентства. Докладні дані про витрату кредитних засобів висловлені в таблиці 7.1.
Таблиця 7.1
Витрата кредитних засобів
Витрати виробничого етапу
Постійні витрати
До постійних витрат відносять витрати, які не залежать від об'єму випуску і рівня продажів:
1) витрати на оплату праці
Складаються з основного окладу відрахувань в ПФ (2% від окладу) і відрахувань до фонду соціального страхування (0,2% від окладу)
Таблиця 7.2.1.1
Витрати по оплаті праці
2) Орендна плата
Орендні ставки складають 120 грн. за 1 кв. метр. Тобто загальні витрати на оренду в місяць складуть: Орендна ставка * площа приміщення
120 грн*120м2= 14400 гривень
3) Виплати в банк по обслуговуванню кредиту
Щомісячні платежі по кредиту складуть:
200000*0,13:12=2166,7 грн./міс.
4)Витрати на рекламу
Щомісячно на рекламні заходи планується витрачати 1000 грн.
5) Транспортні витрати
Оскільки діяльність організації також включає доставку і монтаж, то з'являється стаття витрат. Планована сума – 1500 грн.
6) Оплата за послуги зв'язку
Телефонні переговори – 250 грн./міс.
Інтернет –50 грн./міс.
7)Адміністративні витрати
Планова сума адміністративних витрат – 1000 грн/міс.
Зведений перелік постійних щомісячних витрат приведений в таблиці 7.2.1.2.
Таблиця 7.2.1.2
Постійні витрати
Змінні витрати
До змінних витрат відносять витрати, загальна величина яких на даний період часу знаходяться в безпосередній залежності від об'єму виробництва і реалізації.
Для даного проекту до змінних витрат відносяться сировина і матеріали, обчислювані на 1 м2 вироблюваній продукції.
Витрата матеріалів приведена в таблиці 7.2.2.1

Таблиця 7.2.2.1
Змінні витрати
Прогноз доходів і витрат на 2008 р.
Розрахуємо основні фінансові показники за 3-й місяць 2008 року для обсягу(наприклад) 40 замовлень на місяць.
Виручка від реалізації = Виручка від 1 замовлення на місяць * к-ть замовлень
Виручка від реалізації = =SUM(ABOVE) 5418,435*40=216737,4 грн
Податок=(Виручка-змінні витрати*об'єм продукції-постійні витрати)*25%
Податок = (216737,4- =SUM(ABOVE) 272,5*40-33366,7)*25%=43117,68 грн.
Сумарний чистий прибуток за місяць складе:
Виручка-змінні витрати*об'єм продукції-постійні витрати-податок
ЧП = 216737,4- =SUM(ABOVE) 272,5*40-33366,7-43117,68=129353,02 грн.
Рентабельність реалізації:
Rреал = Прибуток/ Виручка від реалізації = 129353,02/216737,4=59,68%
Термін окупності проекту складає:
Ток = Інвестиції/ Чистий прибуток
Ток = 200000/129353,02 = 1,5 роки.
7. Оцінка ризиків проекту
Під ризиком розуміється виникнення непередбачених втрат очікуваного прибутку, доходу або майна, грошових коштів у зв'язку з випадковою зміною умов економічної діяльності, несприятливими обставинами.
Ризиками, здатними зробити негативний вплив на реалізацію проекту можуть бути: підвищення цін на матеріали; підвищення податкових ставок; нестійкість попиту; стихійні лиха і теракти; дії конкурентів.
Для зниження ймовірності виникнення певних проблем можливе застосування деяких механізмів (табл. 8.1
Таблиця 8.1
Превентивні заходи зниження ризиків




Додатки
Рекламна агенція „Блік”
Власна мережа рекламних конструкцій з внутрішнім освітленням. Виготовлення та розміщення зовнішньої реклами. Повнокольоровий широкоформатний друк. Дизайн та виготовлення проліграфічної продукції.
33013, м. Рівне, вул. Шевченка, 45, 4-й поверх.
Тел.: (0362) 22-70-79, факс: (0362) 62-37-51.
ТзОВ „Варто”
Світлова реклама, об'ємні літери, вивіски, щити, вказівники, вітрини, комплексний дизайн.
33022, м. Рівне, вул. Черняка, 14.
Тел.: (0362) 24-21-65.
ПП "Майстерня реклами"
Світлова реклама, штендери, таблички, вивіски, щити.
33000, м. Рівне, вул. Остафова, 27.
Тел.: (0362) 26-58-38.