НУ "Львівська політехніка"
Базовий напрям "Інформаційна безпека"
Білет N 11
1. Скільки виходів має повний дешифратор з чотирьма входами?
2, 4, 8, 10, 16, 24
2. Вказати можливі шляхи узгодження сигналу з каналом зв’язку, якщо спектр сигналу в тричі перевищує смугу пропускання каналу.
а) зменшити втричі амплітуду сигналу;
б) збільшити втричі тривалість сигналу;
в) узгодження неможливе.
3. На виході поляризованого магнітного підсилювача при зміні знаку вхідного сигналу змінюється:
а) значення вихідного сигналу;
б) полярність вихідного сигналу.
4. Вкажіть неправильний ідентифікатор мови Паскаль:
а) PASCAL б) ідентифікатор в) num г) PosInt
5. Набір прапорців мікроконтролера AT90S2313 зберігається в регістрі MCUCR (так, ні)
6. Чи дозволяється в установах із незначною кількістю вхідних, підготовлених та вихідних секретних документів, їхню реєстрацію вести в одному журналі обліку вхідних, надрукованих, вихідних та інвентарних документів?
1. не дозволяється
2. дозволяється, якщо їх у рік разом до 100 од. ( вхідних, підготовлених, та вихідних)
3. дозволяється, якщо їх у рік разом до 300 од. ( вхідних, підготовлених, та вихідних)
7. Запишіть команду адміністратора СУБД MySQL зміни пароля користувача ivan.
8. Означення алгоритму.
Означає в сучасному смислі деякі правила, список інструкцій чи команд, виконуючи які, хтось досягне необхідного результату
9. Записати числа +0,110101; +0,111110; -0,100111; -0,000011 в прямому, доповняльному і оберненому кодах.
10. Опишіть суть амплітудно-фазового способу керування асинхронним мікродвигуном.
На рис.5.10 наведено схему двигуна з амплітудно-фазовим керуванням (конденсаторне). Ємність у колі збудження зсовує фазу напруги збудження, а напруга керування регулюється реостатом. Механічні характеристики двигуна з таким способом керування (рис.5.11) нагадують характеристики двигуна з амплітудним керуванням, де ?к – коефіцієнт сигналу при круговому полі.
Розглянуті способи керування дають змогу регулювати швидкість обертання вала у деже широких межах (1...200).
Деякі переваги має амплітудно-фазове керування (простота схеми, великі пускові моменти). Але при цьому дещо знижується стійкість у зоні малих частот обертання.
EMBED Visio.Drawing.11 EMBED Visio.Drawing.11
11. Дайте характеристику системам телевізійного спостереження, опишіть принципи їх організації та порівняйте комп’ютерні та традиційні системи відеоспостереження.
Охоронне телебачення — найбільш розповсюджений технічний засіб охорони. Головна якість охоронного телебачення полягає в тім, що воно дозволяє не тільки фіксувати порушення режиму охорони об’єкта, але і контролювати ситуацію довкола нього, визначати причини спрацювання охоронної сигналізації, вести приховане спостереження і робити відеозапис місця або предмета, що охороняється, фіксуючи дії порушника.
Традиційні системи теленагляду, зокрема системи з прихованими камерами, можуть застосовуватися для широкого спектра об'єктів: від квартир, офісів і дач до складських приміщень, банків, магазинів, автомобільних стоянок тощо. Найпростіша система теленагляду складається з телевізійної камери і монітора. На “простих“ об’єктах встановлюють системи телевізійного спостереження, які містять не більше 4-х телекамер, монітор і прості засоби обробки відеосигналу. Такі системи дозволяють чітко розрізняти дрібні предмети, номери автомашин тощо, а комутатор дає можливість спостерігати на екрані монітора зображення в автоматичному режимі, послідовно від кожної камери, з певною періодичністю, обраною оператором. Для документування подій в системі передбачено відеомагнітофон з генератором часу і дати.
Комп'ютерні системи застосовуються для комплексного керування системами теленагляду, які здійснюють охорону і контроль доступу у приміщення як невеликих, так і великих офісів, банків тощо. Комп'ютерні системи забезпечують: перегляд кольорового і чорно-білого відеозображень від одного до шістнадцяти джерел відеосигналів одночасно або на вибір оператора; автоматичне або напівавтоматичне покадрове зберігання зображень у цифровому вигляді з заданою дискретністю; надання дати, часу, службових сигналів та іншої інформації на відеозображення; стискання і передавання їх по каналах обчислювальної мережі (локальна, глобальна), а також по каналах телефонного зв'язку через модем; покадровий перегляд збереженої відеоінформації з можливістю встановлення, вибірки і сортування за датою, часом, найменуванням об'єкта; оброблення відеозображення цифровими методами в реальному масштабі часу; дистанційне керування системою по телефонній лінії; підключення службових сигналів (сигнал тривоги, виклику і ін.) та можливість автоматичного керування системою за заданим алгоритмом.
12. Відобразіть схему функціональних залежностей для реляційної БД швейної майстерні. Наведіть відповідну ER-діаграму.
EMBED Visio.Drawing.6
13. Представити просту двійкову комбінацію 10111 кодом Хемінга та показати порядок виявлення будь-якої однократної помилки.
Перевірочна матриця:
EMBED Equation.3
Представляємо комбінацію 10111 кодом Хемінга:
1 1 1 0 0 1 1 1 1
підкреслені символи є контрольними і визначаютьcя відповідно зліва направо із S1,S2,S3,S4;
n=9; EMBED Equation.3
S1=a1+a3+a5+a7+a9=a1+1+0+1+1, a1=1;
S2=a2+a3+a6+a7=a2+1+1+1,a2=1;
S3=a4+a5+a6+a7=a4+0+1+1, a4=0;
S4=a8+a9=a8+1,a8=1;

Виявлення однократної помилки: (нумерація зліва направо починаючи з 1)
Нехай маємо повідомлення, яке передається: 111001111, а отримано 111001110.
S1=a1+a3+a5+a7+a9=1+1+0+1+0=1;
S2=a2+a3+a6+a7=1+1+1+1=0;
S3=a4+a5+a6+a7=0+0+1+1=0;
S4=a8+a9=a8+0=1+0=1;
Помилка є 9-му розряді.
14. Охарактеризуйте безпровідні системи охорони, наведіть порівняльну характеристику безпровідних та традиційних провідних систем охорони.
Системи охорони за способом підключення сповіщувачів поділяються на провідні і безпровідні. У безпровідних системах кожен сповіщувач оснащений власним передавачем, а контрольна панель – багатоканальним приймачем. Надійність такої системи визначається характеристиками передавача і приймача, архітектурою побудови і рівнем промислових завад. Зв’язок у безпровідних системах поширюється на відстані від 30м до 1000м і більше. Вони є більш зручні під час монтажу і використання, можуть доповнюватись пристроями дистанційного керування.
У порівнянні з безпровідними, провідні системи охорони є менш зручними при монтажі, адже сповіщувач з’єднуються з контрольною панеллю за допомогою дротів. Такий спосіб монтажу обмежує дальність їх дії. Крім того провідні системи охорони є менш надійні у порівнянні з безпровідними.

Схвалено Методичною радою ІКТА
Протокол № 35 від 06.06.2007 р.
Заст. директора ІКТА П. Столярчук