Вступ
Статистика є суспільною наукою, яка в наш час має такі значення: дані, які характеризують масові процеси або явища; діяльність системи статистичних установ по збору та обробці даних, які характеризують всі сторони суспільного виробництва; це наука, яка має свій предмет та метод.
Особливість статистики полягає в тому, що статичні дані повідомляються в кількісній формі, тобто статистика говорить мовою цифр, які відображають суспільне життя в його різноманітності. При цьому статистику, перш за все, цікавлять ті висновки, які можна зробити на основі аналізу цифрових даних.
Результати статистичного дослідження подаються в формі графіків, таблиць або текстів. Статистичні методи тісно повязані з математикою. Спільними для них є методи обробки та оцінки даних, але різні предмети пізнання. Математична статистика вивчає явища в абстрактній формі, а статистика – в конкретних умовах.
Як фундаментальна економічна наука статистика є основоположною навчальною дисципліною, з вивченням якої починають формуватися необхідні професійні якості економістів вищої кваліфікації, менеджерів, підприємців, комерсантів. Оволодіння статистичною методологією є однією з необхідних умов пізнання кон’юнктури ринку, вивчення тенденцій та прогнозування попиту й пропонування, прийняття оптимальних рішень на всіх рівнях підприємницької діяльності, на ринку товарів та послуг.
Статистика вивчає кількісні характеристики підприємницької діяльності в єдності продуктивних сил і виробничих відносин, та явища культурного і політичного життя суспільства. Вона вивчає також вплив природних і технічних факторів на зміну кількісних характеристик суспільного життя та впливу суспільного виробництва на природні умови життя суспільства.
Завданням курсової роботи є: дослідження дослідження ВВП України, Культури та мистецтва України, визначення витрат часу на дорогу до присадибних ділянок; дослідження динаміки ряду; дослідження індексів; аналіз витрат одержаних від виробництва продукції.