Адам Сміт
«Багатство народів» 1776 р. (повна назва Розгляд природи та причин багатства народів) — фундаментальна праця шотландського економіста Адама Сміта, в якій розглядаються різні аспекти функціонування ринків, грошової економіки, факторів виробництва і зовнішньої торгівлі. «Багатство народів» є початком сучасної економічної теорії і відображає переконання лібералізму. В цій книзі вперше сформульовано ідею про те, що економічна діяльність окремих індивідів, що діють винятково заради власного зиску, в кінцевому рахунку призводить до багатства і добробуту всього суспільства.

Альфред Маршалл
Популярність Маршаллу принесла його праця Принципи економіки (Principles of Economics, 1890), в якому він намагався поєднувати підходи до теорії вартості, що розвивалися його попередниками Дж.С.Міллем (і всієї класичною школою) і У. Джевонсом (і австрійської школою), зокрема справив розрізнення витрат на постійні та змінні, а також підкреслював фактор часу і його впливу на ринкову вартість товарів. Велике значення мають також формулювання Маршаллом кількісної теорії грошей і розрізнення «дійсної» і «грошової» процентної ставки. Маршаллу належать такі поняття, як «еластичність попиту», «споживча вигода», «квазі-рента» та ін.
Книга Самуельсон «Основи економічного аналізу», опублікована в
1947 р. на основі його докторської дисертації, виявилася одним з найбільшзначних економічних творів нашого століття. Вона послужила міцною основою для основного потоку економічної теорії. Хоча стиль книги строго математик , Самуельсон наполягає на тому, що саме такий необхідний для економічного аналізу.
В «Основах економічного аналізу» вища математика в поєднанні заналізом стала вихідним пунктом єдиного підходу до статичного ідинамічної теорії, за яку Самуельсон в майбутньому отримає Нобелівську премію. У даній книзі Самуельсон стверджував, що в таких різних областях, як теорія виробництва і споживання, теорія міжнародної торгівлі, державні фінанси, економіка добробуту, практично всі важливі результати можуть бути отримані при математичному виведенні деяких функцій, схильних до ряду обмежень. Він також наполягав на те, що статичні предсказания економічної думки і її динамічний поведінка пов'язані між собою, - це положення відоме як принцип відповідності.
Хоча Самуельсон вніс чимало нового в область неокласичної теорії цін, найбільш видатним його внеском в економічну науку з'явилася розробка їм аналізу стабільності. Аналіз стабільності стосується загальної теорії цін або динамічної ситуації, в якій ціни встановлюються в умовах не рівноваги, коли ступінь зміни ціни визначається перевищенням попиту над пропозицією. Цей аналіз також потребує математичної точності теорії економічного циклу.
Аналітична економіка стала тією червоною ниткою, яка проходить через широку гаму досліджень Самуельсон після виходу в світ «Основ економічного аналізу ».
З самого початку Самуельсон, відображаючи громадську заклопотаність інфляцією та безробіттям, виявляв великий інтерес до використанняфіскальної та монетарної політики - такому «неокласичному» синтезусучасного основного потоку економічної науки. Як кейнсіанец, віндотримувався думки, що досягнення повної зайнятості припускаєвтручання в політику регулювання і що неокласична теоріясправедлива тільки тоді, коли забезпечується повна зайнятість. Будучипереконаним прихильником аналізу загальної рівноваги, він тим не менше бачивйого обмеженість у випадках, коли він застосовувався до реалійдійсності. У той же час він уважно аналізував як теорії К.
Маркса, так і концепції "нових лівих".