Не одноразово ми ставили питання, «що вигідніше робота за наймом чи власний бізнес»??? Звичайно дати остаточну відповідь на це питання не можна так як і робота за наймом і власний бізнес мають свої плюси і мінуси…
Тому щоб дати відповідь давайте розглянемо ці плюси і мінуси…
Почнемо, мабуть, з варіанту робота по-наймом Насамперед розглянемо що таке робота за наймом та її особливості:
Робота за наймом – це така робота, при якій особа укладає явний (письмовий або усний) трудовий договір, що гарантує їй базову винагороду, яка прямо не залежить від доходу одиниці, де вона працює (ця одиниця може бути підприємством, корпорацією, державним закладом чи домашнім господарством)
Мінуси.
Ризик звільнення
Страх звільнення підсвідомо є у кожної людини, що працює на чужий бізнес. Звільнення є великою проблемою, так як людина позбавляється свого доходу, який часто єдиний. Особливо ризик звільнення збільшується в періоди спаду бізнесу або погіршення економічної ситуації в країні або галузі.
Необхідність робити те, що вам скажуть
Для багатьох цей момент завжди був одним з найбільших мінусів роботи з наймом. Часто велику частину часу на будь-якій роботі доводиться робити те, що від вас вимагає посада або начальник. А не те до чого лежить душа працівника.
Підкилимна боротьба в колективі
Практично в будь-якому колективі у вас будуть недоброзичливці, або вони можуть бути в сусідніх відділах вашої компанії, які ведуть з вами невидиму війну за ваше робоче місце.
Фіксований робочий день
Фіксований робочий день поступово привів мене до думки, що в робочі дні я просто продаю кому-то частину свого життя. Причому кращу частину – денний час, в яке людина найбільш активний і його розумові та фізичні сили на максимумі.
Коли приходиш з роботи, то розумієш, що тобі залишається тільки жалюгідний «хвостик» від твого активного часу за цей день, коли ти втомлений і виснажений. Якщо чимось займатися для себе після роботи, то продуктивність буде мінімальною.
Дорога до роботи
На те, щоб дістатися до роботи, потрібен час. Воно може бути досить значним, особливо у великих містах. Це теж частина активного часу, який ніким не оплачується і яке практично нічим корисним не можна зайняти. Крім цього, дорога на роботу несе певні витрати.
Стандартне робоче місце
Ще один мінус роботи за наймом, що ваше робоче місце буде таким же, як і у всіх. Ваш роботодавець не буде піклуватися про те, щоб купити вам великий широкоформатний монітор, зручне крісло і гарний стіл.
Плюси
Стабільна зарплата
Думаю, це найбільший і вагомий плюс роботи за наймом. Коли ви знаєте, що в певний день ви гарантовано отримаєте зарплату, це прекрасно. Для багатьох саме стабільність є визначальним чинником, за яким вони ходять на роботу.
Стабільна завантаженість роботою
Ще велика перевага роботи за наймом – це те, що кожен день, приходячи на роботу, у вас буде більш-менш стабільне і звичне кількість роботи, яку необхідно виконати.
Колектив
Для багатьох важливою перевагою роботи за наймом є колектив. Коли на роботі доброзичлива атмосфера, то й працювати веселіше. Працюючи в колективі, можна брати участь в корпоративах, заводити друзів і весело проводити вільний час.
Соціальні гарантії
Офіційне працевлаштування дозволить робити пенсійні відрахування, отримувати кредит, медичний поліс і інші подібні речі.
Фіксована тривалість робочого часу
Цей момент дає змогу рівномірно розподіляти свій робочий день.
Бізнес (англ. business — справа, діло) — підприємницька, комерційна чи будь-яка інша діяльність, що може суперечити закону і спрямована на отримання прибутку.
Мінуси
Немає стабільності в замовленнях і доходи
Це основний мінус. Часом замовлень може не бути взагалі, а часом їх може бути стільки, що ви будете працювати з ранку до ночі по кілька днів, як зомбі, в тому числі і в суботу, і неділю. На мій погляд, чим більше і різноманітніше джерела доходу, тим краще і стабільніше ваша економічна ситуація.
Ненормований робочий день
У власному бізнесі доведеться працювати набагато більше, ніж на роботі за наймом. Якщо початок робочого дня можна підганяти під свій звичний розпорядок, то його тривалість часто визначається кількістю роботи.
Відсутність соціального пакету
У власному бізнесі немає пенсійних відрахувань, оплачуваної відпустки та інших соціальних переваг роботи за наймом.
Конкуренція
Якщо на роботі конкуренція буде тільки серед колег, то у власному бізнесі це буде справжня конкуренція в прямому сенсі цього слова.
Необхідність вивчення багатьох областей
Працюючи на себе, вам доведеться вивчати багато області, які прямо не пов’язані з вашою діяльністю – від пошуку замовлень до спілкування з клієнтами і від вивчення програм і сервісів до будь-яких технічних моментів.
Ризик неотримання оплати за роботу
Легалізація доходів
Маючи власний бізнес, вам потрібно буде самостійно легалізувати свій дохід і платити податки. Організувавши юридична особа, у вас з’являться додаткові можливості.
Робота в поодинці
Цей момент багато в чому залежить від людини. Якщо йому комфортно працювати одному, то жодних проблем не буде. Якщо ж людині не буде вистачати звичного спілкування в колективі, то в багатьох випадках саме з цієї причини фрілансери повертаються на роботу за наймом.
Самодисципліна
Плюси
Робота, яка вам подобається
Я переконаний в тому, що якщо робота подобається, то продуктивність буде набагато вище, і ви будете отримувати від такої роботи не тільки матеріальне, але й моральне задоволення.
Потенційний дохід не обмежений
Не хочу сказати, що у власному бізнесі вас чекають мільйони, але при бажанні можна вивести свій дохід на якісно новий рівень. Можливостей для заробітку у власному бізнесі набагато більше, і вас не обмежують жорсткі рамки зарплати і премії. Все залежить від вас.
Мобільність
Багато видів діяльності у власному бізнесі дозволяють працювати з будь-якого місця.
Повне розпорядження своїм часом
Величезна перевага роботи на себе – в будь-який момент ви можете перебудувати робочий день і виділити час для вирішення будь-яких питань.
Організація робочого місця до смаку
Працюючи на себе, ви можете сформувати робоче місце на свій смак.
Більше стимулів для самоосвіти
Цей момент трохи спірне. Але я вважаю, що при роботі на себе ви будете розвиватися в більш широкому спектрі, так як вам потрібно буде вирішувати завдання, які виходять за рамки вашої професійної діяльності.
Мій загальний висновок такий – кожен для себе визначає, що йому більше до душі. Важливо стати справжнім професіоналом своєї справи, тоді ви будете затребувані як у роботодавців, так і завжди зможете гідно заробляти, працюючи на себе.